Rezultate te kerkimit per termin: +Pala

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.736Z

Murtezaj: Presim marrëveshje, pala serbe destruktive

Valon Murtezaj, Këshilltar i Kryeministrit Isa Mustafa, ka thënë se takimi i nesërm pritet të sjellë marrëveshje të paktën për çështjen e telekomit, por ai deklaroi se nuk mund të saktësohet se çfarë do të ndodhë saktë, sepse pala serbe nuk është bashkëpunuese. Murtezaj tha se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.893Z

Rita si palaço

Vetëm një ditë pasi Rita çuditi të gjithë me veshjen e saj, një kostum bardh e zi ajo sërish është paraqitur me një veshje të çuditshme. Ajo është fotografuar me një kostum ngjyrë portokalli me të zezë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.339Z

Kakavijë, pezullohet puna nga pala greke

Pezullohet puna në doganën e Kakavijës nga pala greke për shkak të grevës së doganierëve. Puna e doganierëve grekë do të ndërpritet nga ora 10:00-13:00. Në Greqi sot paralizohet trafiku ajror për grevën e re të njoftuar nga sindikata e punonjësve publikë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.542Z

Normalizohet situata në Kapshticë, pala greke me 4 sportele

KORCë- Pas radhëve të gjata që u krijuan dje në doganën e Kapshticës, për shkak se pala greke punoi me një sportel, sot lëvizja e njerëzve dhe autonjeteve i është kthyer normalitetit.Sipas komandantit të Stacionit të Policisë Kufitare të kësaj pike Kalimi, Dritan Sheme, pala jonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.345Z

Shqipëri-Greqi drejt përplasjes totale, vendoset reciproriteti nga pala shqiptare

Shqipëria dhe Greqia duket se po shkojnë drejt një përplasje totale për shkak të çështjes së Kishës në Përmet. Pas kthimit në pikat kufitare doganore nga ana e palës greke të shtetasve shqiptarë, edhe pala shqiptare ka vendosur që të bëjë të njëjtën gjë. Drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.688Z

Rama:Gati për zgjidhje, pala tjetër mos vonojë

Pas takimit me kreun e shtetit Bamir Topi, në një konferencë për shtyp, kryesocialisti Edi Rama ka deklaruar se opozita është gati për zgjidhje të krizës politike pa cënuar transparencën dhe duke respektuar Kushtetutën. Rama theksoi se pala tjetër nuk duhet të vonojë zgjidhje. Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.267Z

Kapshticë, pala greke kthen udhëtarët, i kërkon garanci pasurore

Pala greke në pikën kufitare të Kapshticës ka forcuar masat dhe kërkesat për të lejuar lëvizjen drejt Greqisë. Sipas të dhënave të agjencisë së transportit të udhëtarëve nga mbrëmja e të dielës dhe deri më sot janë kthyer pothuajse 30% e personave. Mësohet se nga pala greke u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama