Rezultate te kerkimit per termin: +Pala

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.345Z

Shqipëri-Greqi drejt përplasjes totale, vendoset reciproriteti nga pala shqiptare

Shqipëria dhe Greqia duket se po shkojnë drejt një përplasje totale për shkak të çështjes së Kishës në Përmet. Pas kthimit në pikat kufitare doganore nga ana e palës greke të shtetasve shqiptarë, edhe pala shqiptare ka vendosur që të bëjë të njëjtën gjë. Drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.688Z

Rama:Gati për zgjidhje, pala tjetër mos vonojë

Pas takimit me kreun e shtetit Bamir Topi, në një konferencë për shtyp, kryesocialisti Edi Rama ka deklaruar se opozita është gati për zgjidhje të krizës politike pa cënuar transparencën dhe duke respektuar Kushtetutën. Rama theksoi se pala tjetër nuk duhet të vonojë zgjidhje. Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.267Z

Kapshticë, pala greke kthen udhëtarët, i kërkon garanci pasurore

Pala greke në pikën kufitare të Kapshticës ka forcuar masat dhe kërkesat për të lejuar lëvizjen drejt Greqisë. Sipas të dhënave të agjencisë së transportit të udhëtarëve nga mbrëmja e të dielës dhe deri më sot janë kthyer pothuajse 30% e personave. Mësohet se nga pala greke u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.326Z

Pala greke përfundon grevën, rihapët Kapshtica dhe Kakavija

Mëngjesin e sotëm, në orën 06:00 dogana e Kapshticës dhe ajo e Kakavijës kanë rinisur punën pas përfundimit të grevës së palës greke. Momentalisht në pikën kufitare të Kapshticës pala greke po punon me dy sportele, ndërsa pala shqiptare me tre. Pas bllokimit të tre ditëve të pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.106Z

Haxhinasto, sqarime nga pala greke

Ministria e Jashtme shqiptare i ka kërkuar sqarime të hollësishme palës greke për moslejimin e 20 shtetasve shqiptare -çamë të cilët nuk u lejuan të kalonin kufirin grek. Këtë fakt e ka konfirmuar për mediat kreu i këtij insti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.797Z

Jeremic: Pala amerikane thotë se Kosova është shtet

Ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç, ka shpjeguar arsyet përse Serbia nuk ka marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare në Baltimor, përkrah vendeve të Ballkanit dhe Shteteve të Bashkuara. Jeremiç tha se Serbia është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.586Z

Kakavijë, pala greke nuk lejon shqiptarët të kalojnë kufirin

Vijojnë kthimet në kufirin shqiptaro-grek të Kakavijës. Nga kjo pikë kufitare raportohet se në 24 orë janë mbi 30 shtetas shqiptarë që nuk janë lejuar të kalojnë kufirin. Personat e kthyer, thonë se nuk iu është dhënë asnjë shpjegim nga pala greke për këtë veprim.  Në pik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama