Rezultate te kerkimit per termin: +Parashtrohet

Total: 316
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.730Z

Të mërkurën; Ministri i Brendshëm britanik viziton Shqipërinë

Ministri i Brendshëm britanik viziton pas disa ditësh vendin tonë, ku pritet të takojë homologun e tij shqiptar, madje duke pasur edhe takime të tjera të rëndësishme në axhendën e tij. Pas takimeve, pritet që ministri të japë një konferencë për shtyp në Ambasadën Britanike, për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.089Z

Trezege, po kalimit te Milani

David Trezege e mirepret kalimin te Milani. Nepermjet menaxherit te tij, Antonio Kaliendo, sulmuesi i Juventusit u ka dhene sinjale te forta kuqezinjve. Francezi eshte i gatshem qe te ule rrogen sezonale, me qellim qe te luaje ne skuadren e Leonardos. Trezege ka edhe dy vjet kontrate me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.487Z

Rusia do ta padisë Ukrainën për borxhin 3 miliardë dollarësh

Rusia thotë se do ta padisë Ukrainën për moskthimin e një borxhi prej 3 miliardë dollarësh. Ministria ruse e Financave, përmes një komunikate të lëshuar, tha se Kievi nuk ishte në gjendje ti paguaj detyrimet që ka ndaj Moskës dhe për këtë arsye do të pasojnë procedurat ligjore. Mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.073Z

Kriza ekonomike, Berisha përballë mocionit

LSI-ja do të dorëzojë sot zyrtarisht në Kuvend kërkesën e saj për mocion me debat me Kryeministrin Berisha për krizën ekonomike. Nënkryetari i LSI-së, Dritan Prifti, ka deklaruar dje, se LSI-ja do të kërkojë një informacion më të detajuar në lidhje me masat emergjente që do të nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.894Z

Tadiç: Edhe BE-në edhe Kosovën

Serbia nuk do të presë me pozitivet çfarëdo kushti që mund t'i parashtrohet që të zgjedhë ndërmjet BE-së dhe Kosovës- ka thënë presidenti serb, Boris Tadiç, dhe ka shtuar se Beogradi asnjëherë nuk do të heqë dorë nga anëtarësimi në BE, dhe se zgjidhja për Kosovën mund të arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.669Z

Zyrtarizohet "Lëvizjen për mendim ndryshe" në PS. Majal e Blushi takim me bazën socialiste në Tiranë

Një grup deputetësh dhe anëtarë të Partisë Socialiste të cilët janë kundër kryetarit në detyrë të PS, Edi Rama për bojkotin e parlamentit kanë zyrtarizuar sot pasdite "Lëvizjen për mendim ndryshe", e cila sipas tyre " është një lëvizje institucionale dhe kërkon të maksimalizoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.394Z

Kryeministri Pandeli Majko, ne krye te nje delegacioni te nivelit te larte qeveritar, do te marre pjese ne Samitin e Kryetareve te Qeverive te vendeve aspirante per ne NATO, qe do te zhvilloje punimet

Kryeministri Pandeli Majko, ne krye te nje delegacioni te nivelit te larte qeveritar, do te marre pjese ne Samitin e Kryetareve te Qeverive te vendeve aspirante per ne NATO, qe do te zhvilloje punimet nga datat 5 – 6 korrik, 2002, ne Riga te Letonise. Ne Samitin "Riga 2002 – Ura dr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama