Rezultate te kerkimit per termin: +Parashtrohet

Total: 316
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.743Z

Bosch: OSBE do vazhdojë misionin në të gjitha fushat

Ambasadori ka “sfiduar” realitetin dhe shprehu vullnetin e OSBE-së për të asistuar në vend TIRANË- Pavarësisht kërkesës së qeverisë shqiptare për kufizimin e mandatit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE), kjo e fundit është e vendosur që të va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.522Z

Olldashi, letër Ramës: Të ulemi për sheshin “Skënderbej”

TIRANË – Vetëm 24 orë pas mbledhjes së qeverisë, ministri i Punëve Publike dhe Transportit, zoti Sokol Olldashi, i ka bërë ftesë kryebashkiakut Rama për t’u ulur në bisedime për sheshin e kryeqytetit. Burimet zyrtare bëjnë të ditur se Olldashi i ka dërguar një letër zyrtare Ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.057Z

Olli: Sot miratohen tabelat për Tiranën

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Leonard Olli, deklaroi dje se vendimmarrja në këtë institucion për numërimin e fletëve të gjetura në kutitë e gabuara, ka qenë transparente pasi është publike. “Janë procedurat që ka parashikuar ligji dhe Kodi Zgjedhor. Pra, saktësia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.184Z

Arvizu për gjyqësorin: Gjykatësit, të mbingarkuar me çështje

Një zyrë ndërmjetësimi që do të bëjë edhe më trasnparente punën e gjykatësve. Projekti është inauguruar sot në qytetin e Korçës, ku ka qënë i pranishëm edhe ambasadori i SHBA, Aleksandër Arvizu. Duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.181Z

Arvizu: Projekti për gjykatat, përmirëson punën e tyre

Ambasadori i SHBA-së, në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka zhvilluar sot një vizitë në gjykatën e Korçës, ku është ndaluar në projektin e qendrës së ndërmjetësimit pranë kësaj gjykate. Në fjalën e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.086Z

Procesi i hartimit të kufijve ka përfunduar

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov dhe homologu i tij boshnjak, Zeljko Komsic, kanë biseduar në Shkup për çështjet e hapura dhe problemet në rajonin e Ballkanit. Të dy homologët porositën se problemet në Ballkan duhet të zgjidhen vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.210Z

Meta jep detajet pas takimit me Ramën: Do i drejtohemi PPE-së për zgjidhjen e ngërçit me Bashën

Takimi mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka zgjatur për rreth 1 orë e 20 minuta në ambientet e Hotel Tirana në kryeqytet. I pari ka qenë kryeministri Rama që ka lënë ambientin duke ia lënë në dorë aleatit të tij, Meta të japë detaje nga takimi. Asnjë vendim për koalicionin, por vendime

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama