Rezultate te kerkimit per termin: +Parisi

Total: 2825
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.246Z

Parisi sot, gjatë marshit kundër terrorit (FOTO)

Sot Parisi mblodhi mbi 1 milion njerëz nga mbarë bota, në Marshin e Bardhë. Organizmi u bë në nder të viktimave të gazetës Charlie Hebdo dhe kundër terrorizmit që shpërtheu këtë javë në Francë. Si pasojë e sulmeve terroriste, mbetën të vdekur 17 persona. "Sot, Parisi ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.267Z

Parisi është një festë! Ky është simboli i rezistencës

Paris est une fête. Parisi është një festë: versioni francez i librit të Ernest Heminguejit të botuar pas vdekjes, Një festë e lëvizshme, një rrëfim i qëndrimit të tij në Parisin e viteve njëzetë, është shndërruar në simbol të rezistencës. Që nga atentatet e të premtes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.839Z

Parisi feston 2011-ten

Parisi ndoshta nuk ka shown ekstravagand të dritave , por për ata që donin të festonin Vitin e Ri në kryeqytetin romantik te botës, ai ishte destinacioni i duhur.   Mijëra persona u dyndën në kullen Eiffel për të parë ikjen e vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.079Z

Edi Rama: Parisi uron në shqip nga Harku i Triumfit

Urimet për ardhjen e 2017, janë bërë në të gjithë globin dhe në të gjitha gjuhët. Por një qytet i mrekullueshëm si Parisi, ka vendosur që mes të tjerave të urojë ardhjen e Vitit të Ri edhe në gjuhën shqipe. Kjo ka ndodhur në momentin e ndërrrimit të viteve në Harkun e Triu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.266Z

FOTO LAJM/ Kartolina e Sali Berishës nga Parisi për Hysni Kapon

Sali Berisha, i cili ishte mjeku dezhurn i Hysni Kapos, kishte një adhurim të thellë për të. Kjo shikohet dhe në tekstin e mëposhtëm të kartolinës, që ai i ka dërguar Hysni Kapos nga Parisi në vitin 1979. Kartolina u publikua sot nga deputeti Taulant Balla. Ai e uron atë për lindje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.550Z

Mesazhet e fuqishme që vijnë nga Parisi

Vendet e Ballkanit kanë një perspektivë evropiane, përkundër Brexitit. Krerët e BE, Gjermanisë dhe Francës dërguan nga Parisi sinjale të qarta. Më në fund një mesazh i mirë për Ballkanin Perëndimor: pas Brexit-it nuk janë përkeqësuar shansat e Ballkanit Perëndimor që një dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.573Z

Rama E bejme Korcen si Parisi

brbrKryeministri Rama ka nje simpati te madhe per Korcen dhe ai nuk e fsheh pasionin per qytetin juglindorbrbr brbrJo me kot eshte quajtur si Parisi i vogel por ne jemi te bindur qe Korca mund dhe do te behet Parisi i vogel i Shqiperise brbr brbrNe pranine edhe te aleatit te tij kryesor Ilir Meta Ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama