Rezultate te kerkimit per termin: +Parisi

Total: 2825
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.227Z

Parisi ra sot pre e nostalgjise

Parisi ra sot pre e nostalgjise. Parizianet organizuan sot piknikun e pervitshem qe kujton vitet mes dy Luftrave Boterore kur Parisi ishte me te vertete qendra e botes. Te rinjte qe e ndjekin kete tradite prej kater vitesh ishin veshur sot me rroba te asaj periudhe dhe hipur neper bicikleta kaluan n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.198Z

Parisi, pas Luftës së II Botërore

I errët, i shkretë dhe i zhytur në mjegull. Kjo ka qenë pamja e Parisit shumë vite më parë, krejt ndryshe nga ai që shohim sot. Sot është qyteti i dashurisë dhe i kulturës por në vitin 1946, pas Luftës së II Botërore, ishte tejet i zymtë dhe i pashpresë. Kjo dokumentohet nga fotogr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.137Z

Parisi, jeta mes kursimit dhe gëzimit

Reportazh Tendenca është që të kursehet atje ku mundet. Por vetëm për një gjë parisienët nuk kursejnë dot. Kafenetë, restorantet dhe ëmbëltoret: ato janë gjithnjë plot. Pasi si gjithmonë, gëzimi për jetën më shumë se kudo tjetër triumfon në Paris Pra, sërish edhe një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.732Z

Parisi nën magjinë e Krishtlindjeve

Krishtlindjet, jan koha m e bukur pr t ndjer magjin e Parisit. N kt sezon festiv kryeqyteti francez shklqen duke prcjell n mbar botn rreze magjike dashurie. Nj milion llambushka t vogla jan vendosur plot hjieshi mbi 415 pemt e sheshit Champs Elisee. Shumica e ktyre zbukurimeve jan t nj energjie t gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.243Z

Holond: Parisi, sot kryeqyteti i botës

Presidenti i Francës, Fransua Holond deklaroi se Parisi është sot "kryeqyteti i botës". Mbi një milion njerëz janë mbledhur sot në Paris, për një marshim historik kundër ekstremizmit. "I gjithë vendi do të ngrihet në këmbë", u ka thënë Holond ministrave. Parisi është tronditur k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.479Z

Ndotja: Parisi ndalon qarkullimin e makinave

Kryeqyteti i Francës, Parisi, vendosi ditë të alternuara për qarkullimin e makinave, në përpjekje për të luftuar nivelet e rrezikshme të ndotjes së ajrit. Nga sot, shoferët do të jenë në gjendje të përdorin makinat e tyre një ditë po dhe një ditë jo. Kjo është vetëm hera e dyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.177Z

Parisi rigjen dashurinë për Senën

Gazeta ShqipNë fakt, e gjithë jeta e Parisit është e ndërtuar përreth këtij lumi të magjishëm. Si jeta private ashtu dhe ajo publike është e ndërtuar përreth tij: këtë e dëshmon më së miri Muzeu i Luvrit, ministritë, katedralja, bashkia Stop makinave përgjatë lumit. Një projekt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama