Rezultate te kerkimit per termin: +Parisi

Total: 2825
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.137Z

Parisi, jeta mes kursimit dhe gëzimit

Reportazh Tendenca është që të kursehet atje ku mundet. Por vetëm për një gjë parisienët nuk kursejnë dot. Kafenetë, restorantet dhe ëmbëltoret: ato janë gjithnjë plot. Pasi si gjithmonë, gëzimi për jetën më shumë se kudo tjetër triumfon në Paris Pra, sërish edhe një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.732Z

Parisi nën magjinë e Krishtlindjeve

Krishtlindjet, jan koha m e bukur pr t ndjer magjin e Parisit. N kt sezon festiv kryeqyteti francez shklqen duke prcjell n mbar botn rreze magjike dashurie. Nj milion llambushka t vogla jan vendosur plot hjieshi mbi 415 pemt e sheshit Champs Elisee. Shumica e ktyre zbukurimeve jan t nj energjie t gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.243Z

Holond: Parisi, sot kryeqyteti i botës

Presidenti i Francës, Fransua Holond deklaroi se Parisi është sot "kryeqyteti i botës". Mbi një milion njerëz janë mbledhur sot në Paris, për një marshim historik kundër ekstremizmit. "I gjithë vendi do të ngrihet në këmbë", u ka thënë Holond ministrave. Parisi është tronditur k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.479Z

Ndotja: Parisi ndalon qarkullimin e makinave

Kryeqyteti i Francës, Parisi, vendosi ditë të alternuara për qarkullimin e makinave, në përpjekje për të luftuar nivelet e rrezikshme të ndotjes së ajrit. Nga sot, shoferët do të jenë në gjendje të përdorin makinat e tyre një ditë po dhe një ditë jo. Kjo është vetëm hera e dyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.177Z

Parisi rigjen dashurinë për Senën

Gazeta ShqipNë fakt, e gjithë jeta e Parisit është e ndërtuar përreth këtij lumi të magjishëm. Si jeta private ashtu dhe ajo publike është e ndërtuar përreth tij: këtë e dëshmon më së miri Muzeu i Luvrit, ministritë, katedralja, bashkia Stop makinave përgjatë lumit. Një projekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.645Z

Parisi nuk është qyteti më romantik

Deri më tani është menduar se një puthje nën kullën Eifel është gjëja më romantike në botë. Por, sipas një sondazhi të liderit botëror për udhëtime, TripAdvisor, Parisi nuk është qyteti më romantik në botë. Vendin e parë, sipas këtij sondazhi e mban Venecia, ndërsa Parisi re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.246Z

Parisi sot, gjatë marshit kundër terrorit (FOTO)

Sot Parisi mblodhi mbi 1 milion njerëz nga mbarë bota, në Marshin e Bardhë. Organizmi u bë në nder të viktimave të gazetës Charlie Hebdo dhe kundër terrorizmit që shpërtheu këtë javë në Francë. Si pasojë e sulmeve terroriste, mbetën të vdekur 17 persona. "Sot, Parisi ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama