Rezultate te kerkimit per termin: +Parisi

Total: 2825
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.479Z

Ndotja: Parisi ndalon qarkullimin e makinave

Kryeqyteti i Francës, Parisi, vendosi ditë të alternuara për qarkullimin e makinave, në përpjekje për të luftuar nivelet e rrezikshme të ndotjes së ajrit. Nga sot, shoferët do të jenë në gjendje të përdorin makinat e tyre një ditë po dhe një ditë jo. Kjo është vetëm hera e dyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.177Z

Parisi rigjen dashurinë për Senën

Gazeta ShqipNë fakt, e gjithë jeta e Parisit është e ndërtuar përreth këtij lumi të magjishëm. Si jeta private ashtu dhe ajo publike është e ndërtuar përreth tij: këtë e dëshmon më së miri Muzeu i Luvrit, ministritë, katedralja, bashkia Stop makinave përgjatë lumit. Një projekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.645Z

Parisi nuk është qyteti më romantik

Deri më tani është menduar se një puthje nën kullën Eifel është gjëja më romantike në botë. Por, sipas një sondazhi të liderit botëror për udhëtime, TripAdvisor, Parisi nuk është qyteti më romantik në botë. Vendin e parë, sipas këtij sondazhi e mban Venecia, ndërsa Parisi re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.246Z

Parisi sot, gjatë marshit kundër terrorit (FOTO)

Sot Parisi mblodhi mbi 1 milion njerëz nga mbarë bota, në Marshin e Bardhë. Organizmi u bë në nder të viktimave të gazetës Charlie Hebdo dhe kundër terrorizmit që shpërtheu këtë javë në Francë. Si pasojë e sulmeve terroriste, mbetën të vdekur 17 persona. "Sot, Parisi ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.267Z

Parisi është një festë! Ky është simboli i rezistencës

Paris est une fête. Parisi është një festë: versioni francez i librit të Ernest Heminguejit të botuar pas vdekjes, Një festë e lëvizshme, një rrëfim i qëndrimit të tij në Parisin e viteve njëzetë, është shndërruar në simbol të rezistencës. Që nga atentatet e të premtes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.839Z

Parisi feston 2011-ten

Parisi ndoshta nuk ka shown ekstravagand të dritave , por për ata që donin të festonin Vitin e Ri në kryeqytetin romantik te botës, ai ishte destinacioni i duhur.   Mijëra persona u dyndën në kullen Eiffel për të parë ikjen e vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.079Z

Edi Rama: Parisi uron në shqip nga Harku i Triumfit

Urimet për ardhjen e 2017, janë bërë në të gjithë globin dhe në të gjitha gjuhët. Por një qytet i mrekullueshëm si Parisi, ka vendosur që mes të tjerave të urojë ardhjen e Vitit të Ri edhe në gjuhën shqipe. Kjo ka ndodhur në momentin e ndërrrimit të viteve në Harkun e Triu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama