Rezultate te kerkimit per termin: +Parisit

Total: 7407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.046Z

Franca në frikë për sulme të reja terroriste

Policia e Parisit ka arrestuar disa persona, lidhur me vrasjet në revistën franceze Charlie Hebdo, por kërkimi po vazhdon edhe për dy të tjerë, transmeton zeri.info. Vëllezërit Cherif Kouachi, 32 vjeç dhe Said Kouachi, 34 vjeç, janë dy të dyshuarit kryesorë, për krimin që ndodhi të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.285Z

Paris: Kamikazi 16-vjeçar tentoi të hyjë në stadium me biletë

Një prej kamikazëve, të identifikuar tashmë i moshës 16-vjeçare kishte biletë dhe tentoi të hynte në stadium për të kryer krimin brenda tij. Por ai u ndal në hyrje nga punonjësit e sigurisë dhe në ato momente aktivizoi bombën pranë njërës prej portave hyrëse. 3 minuta kamikazi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.287Z

Detajet e fundit të sulmit në Paris: Ja si ndodhi gjithçka, minutë pas minute

​Prokurori i Parisit, Francois Molins, ka shpalosur në detaje se si ka rrjedhur ngjarja tragjike në Paris. Më poshtë ngjarja, minutë pas minute. Në ora 21:20: Është vrarë një njeri kur ndodhi shpërthimi i parë në Saint Denis af&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.362Z

Franca bombardon ISIS-in në Siri. Numri i viktimave nga sulmet në Paris shkon 132

Avionët ushtarakë francezë kanë bombarduar njërën nga pozicionet më të famshme të militantëve të Shtetit Islamik në veri të Sirisë, saktësisht në qytetin e Rakas. Ministria franceze e Mbrojtjes, përmes një deklarate, ka deklaruar se janë bombarduar një qendër rekrutimi të xhih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.650Z

Bruksel, zbulohet testamenti i atentatorit kyç: Mbështeti sulmet

Ende nuk dihet pse ekzistenca e këtij teksti është bërë e ditur pikërisht tani Sulmet e Brukselit janë ende të gjalla në kujtesën e shumëkujt, por për autoritetet hetuese janë gjithashtu edhe proces i vazhdueshëm pune, teksa prokurorët kanë zbuluar një testament të fundit të shkru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.491Z

Akuzohet se nxorri në pritë Hekuran Billën/ Dy dëshmitë e Adjola Lakrës që i rëndojnë pozitat e saj. Çfarë thotë ajo për zhdukjen e celularit

Zbulohen detaje të reja dhe prova që rëndojnë pozitën e Adjola Lakrës, vajzës që dyshohet se u përdor si karrem për të nxjerrë në pritë Hekuran Billën, ish-të dënuarin, që u qëllua për vdekje me 19 plumba në zonën e Komunës së Parisit mbrëmjen e 11 qershorit. Sipas prokuror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.136Z

France, kaos ne rrjetet hekurudhore

Ne rrjetin hekurudhor te Frances eshte regjistruar sot nje kaos i vertete dhe pasagjeret jane detyruar te presin per ore te tera neper stacione te ndryshme te vendit. Shkak jane bere dy veprime te qellimshme ne veri-lindje te Parisit, ku persona te paidentifikuar kane vendosur dy leva he

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama