Rezultate te kerkimit per termin: +Parisit

Total: 7407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.151Z

Permbytet Komuna e Parisit

Nje rruge lidhese mes komunes se Parisit, kopshtit botanik dhe Tiranes se re u mbyt nga rreshjet e kesaj dite vere.Kjo rruge ka mbi 10 vite qe permbytet keshtu.Kjo pasi mungojne kanalizmet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.665Z

Bashkia mbyll Komunen e Parisit

Rikonstruksioni i rruges ja skema e re e qarkullimit te automjeteve Bashkia e Tiranes ka lajmeruar nisjen e punes per rikonstruksionin e rruges Medar Shtylla e njohur me se shumti si Komuna e Parisit. Sipas Drejtoreshes se Pergjithshme te Menaxhimit te Sherbimeve ne Bashkine e Tiranes Albana Koci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.846Z

FOTOT/ Xhungla zhvendoset në zemër të Parisit

Veç problemeve me përmbytjet autoritet në Paris kanë një problem tjetër të madh: emigrantët. Pasi shërbënë Xhunglën në Kalais, një tjetër xhungël është ngritur brenda Parisit. Dhjetra emigrantë kanë ngritur çadrat në parkun Eole Gardens në Paris. Por problemi nuk qendron t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.180Z

FOTOT/ Mille Arbres: Mrekullia arkitekturore e Parisit!

Është qyteti me më shumë turistë në Europë dhe si i tillë duhet të ketë një vëmendje të veçantë ndaj estetikës. Pikërisht për këtë arsye në Paris po përgatitet ndërtimi i një mrekullie arkitekturore të quajtur Mille Arbres- 1 Mijë pemë. Projekti është shpallur fitues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.118Z

INUK-u pastron Komunen e Parisit

brbrInspektorati Ndertimor Urbanistik Kombetar ka vijuar aksionet e tij ne Tirane per lirimin e hapesirave publike nga objektet pa lejebrbr brbrKomuna e Parisit ka qene ndalesa e radhes e INUK-ut mbremjen e shkuar shoqeruar nga Policia e Shtetit Dhjetera objekte pa leje jane shembur duke liruar hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.843Z

Kosova nis përgatitjet për Konferencën e Parisit

Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka pritur në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Maryse Daviet. Ata kanë diskutuar për agjendën evropiane të Kosovës duke u fokusuar në procesin e liberalizimit të vizave si dhe përgatitjet për fillimin e zbatimit të Marrëveshjes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.032Z

Perfundon samiti i Parisit

Pas perfundimit te samitit te jashtezakonshem te Parisit, lideret europiane hartuan planin antikrize qe Eurogrupi pa te arsyeshem per te perballuar krizen globale te tregjeve financiare deri ne 31 dhjetor 2009. Komisioni Europian punoi qe vendet anetare te Europes te koordinojne perpjekjet per te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama