Rezultate te kerkimit per termin: +Parisit

Total: 7407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.180Z

FOTOT/ Mille Arbres: Mrekullia arkitekturore e Parisit!

Është qyteti me më shumë turistë në Europë dhe si i tillë duhet të ketë një vëmendje të veçantë ndaj estetikës. Pikërisht për këtë arsye në Paris po përgatitet ndërtimi i një mrekullie arkitekturore të quajtur Mille Arbres- 1 Mijë pemë. Projekti është shpallur fitues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.118Z

INUK-u pastron Komunen e Parisit

brbrInspektorati Ndertimor Urbanistik Kombetar ka vijuar aksionet e tij ne Tirane per lirimin e hapesirave publike nga objektet pa lejebrbr brbrKomuna e Parisit ka qene ndalesa e radhes e INUK-ut mbremjen e shkuar shoqeruar nga Policia e Shtetit Dhjetera objekte pa leje jane shembur duke liruar hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.843Z

Kosova nis përgatitjet për Konferencën e Parisit

Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka pritur në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Maryse Daviet. Ata kanë diskutuar për agjendën evropiane të Kosovës duke u fokusuar në procesin e liberalizimit të vizave si dhe përgatitjet për fillimin e zbatimit të Marrëveshjes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.032Z

Perfundon samiti i Parisit

Pas perfundimit te samitit te jashtezakonshem te Parisit, lideret europiane hartuan planin antikrize qe Eurogrupi pa te arsyeshem per te perballuar krizen globale te tregjeve financiare deri ne 31 dhjetor 2009. Komisioni Europian punoi qe vendet anetare te Europes te koordinojne perpjekjet per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.338Z

Komuna e Parisit, kolektori gati ne Prill

Blloqet e pallateve nga Kopshti Botanik ne rrugen "Komuna e Parisit, vazhdojne ende te vuajne pasojat e permbytjes. Uji eshte zhdukur tashme nga katet e para, por ama lageshtira po ben te sajen. Katet e para te pallateve dhe bodrumet e godinave te Komuna e Parisit kane ende gjurme uji, ndersa palla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.483Z

Kerkimet per atentatorin e Parisit

brbrAutoritetet franceze dhe ato belge nuk kane rene ende ne gjurmet e atentatorit te sulmeve te Parisit Salah Abdeslam qe besohet te jete larguar ne Belgjike Policia e ketij shteti ka shtuar fotot e publikuara per 26 vjecarin e shumekerkuar Franca ka mobilizuar ne te gjithe territorin 115 mije for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.986Z

Kapet autori i masakres se Parisit

brbrSalah Abdeslam terroristi me i kerkuar per sulmet e Parisit ne nentor te vitit te kaluar ku mbeten te vrare 130 persona e u plagosen qindra te tjere eshte arrestuar pas kater muajsh nga specialet belge ne Bruksel  Ndalimi i tij ndodhi pas nje operacioni te njesive speciale ne zonen Molenbek t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama