Rezultate te kerkimit per termin: +Parisit

Total: 7407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.032Z

Perfundon samiti i Parisit

Pas perfundimit te samitit te jashtezakonshem te Parisit, lideret europiane hartuan planin antikrize qe Eurogrupi pa te arsyeshem per te perballuar krizen globale te tregjeve financiare deri ne 31 dhjetor 2009. Komisioni Europian punoi qe vendet anetare te Europes te koordinojne perpjekjet per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.338Z

Komuna e Parisit, kolektori gati ne Prill

Blloqet e pallateve nga Kopshti Botanik ne rrugen "Komuna e Parisit, vazhdojne ende te vuajne pasojat e permbytjes. Uji eshte zhdukur tashme nga katet e para, por ama lageshtira po ben te sajen. Katet e para te pallateve dhe bodrumet e godinave te Komuna e Parisit kane ende gjurme uji, ndersa palla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.483Z

Kerkimet per atentatorin e Parisit

brbrAutoritetet franceze dhe ato belge nuk kane rene ende ne gjurmet e atentatorit te sulmeve te Parisit Salah Abdeslam qe besohet te jete larguar ne Belgjike Policia e ketij shteti ka shtuar fotot e publikuara per 26 vjecarin e shumekerkuar Franca ka mobilizuar ne te gjithe territorin 115 mije for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.986Z

Kapet autori i masakres se Parisit

brbrSalah Abdeslam terroristi me i kerkuar per sulmet e Parisit ne nentor te vitit te kaluar ku mbeten te vrare 130 persona e u plagosen qindra te tjere eshte arrestuar pas kater muajsh nga specialet belge ne Bruksel  Ndalimi i tij ndodhi pas nje operacioni te njesive speciale ne zonen Molenbek t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.116Z

10 sekretet e Parisit

Më 8 korrik të vitit 52 pes Jul Cesari pushton një fshat peshkatarësh i quajtur Lutetia Parisiorum. Nën sundimin romak, fshati u bë vendbanim i rëndësishëm dhe përfundimisht u riemërua Paris; si i tillë, kjo është data që zakonisht shoqërohet me themelimin e Parisit, Francë. Emri L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.634Z

Nis sot "Komuna e Parisit"

Nis sot transmetimi i serialit "Komuna e Parisit", një realizim tërësisht i "Top Channel", me një kast aktorësh të rinj, por edhe të njohur. Seriali premierë do të transmetohet në kanalin "Digigold" të paketës "DigitAlb". Ai rrëfen jetën e një grupi studentësh, që banojnë në lagje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.333Z

Kolektori ‘shpeton’ Komunen e Parisit

Blloqet e pallateve nga Kopshti Botanik ne rrugen Komuna e Parisit, vazhdojne te vuajne pasojat e permbytjes. Pallate te tera jane pa uje dhe pa drita, nderkohe qe demi ne materiale eshte i kushtueshem. Zgjeidhja e vetme eshte ridnertimi i kolektorit kryesoir te qytetit, i cili pritet te perfundoje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama