Rezultate te kerkimit per termin: +Parlament

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.927Z

Ndocaj betohet ne Parlament

brbrEduard Ndocaj eshte deputeti me i ri i parlamentit shqiptar Figura qe ka ngjallur interesin e medias gjate diteve te fundit ka hyre ne parlament per te bere betimin si deputet i Partise Demokrsitiane edhe pse u zgjodh me votat e socialisteve te qarkut te Lezhes Por hyrja e tij ne parlament nuk k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.692Z

Nga burgu, në parlament

Nga burgu, në përlament. Kjo mund të jetë historia e Arben Frrokut. Gjithçka varet nga vendimi i Mark Frrokut. Në rast se ky i fundit vendos ta dorëzojë mandatin, duke qenë se tashmë ndodhet në burg dhe pritet të gjykohet për vrasjen që akuzohet në Belgjikë, atëherë mandate i de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.729Z

Lohan: Opozita në Parlament

 Ambasadori i Komisionit Evropian, Helmut Lohan nuk ka ngurruar që të riapelojë ndaj opozitës shqiptare, që të jetë e pranishme në Parlament dhe të ndihmojë në procesin e reformave. Nga Durrësi, Lohan e bëri të qartë qëndrimin e BE-së që Partia Socialiste duhet t’i japë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.455Z

“Hyrja në Parlament, veprim racional”

Deputeti socialist Marko Bello tha dje se vendimi i grupit të deputetëve të PS për të hyrë në Parlament është një veprim racional. Pas daljes nga seanca e djeshme parlamentare, Bello tha se debati politik duhet të zhvillohet vetëm në parlament, duke respektuar dhe apelin e vazhdueshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.484Z

34 deputetët memecë në parlament

Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.alvijojnë të publikojnë statistika mbi aktivitetin parlamentar janar korrik 2016. Sot prezantohen të dhënat mbi deputetët që nuk kanë marrë pjesë në debatin e seancave plenare përgjatë 7 muajve. Referuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.501Z

OSBE: Opozita nevojitet ne parlament

Vendimi i Partise Socialiste per te mos hyre ne parlament, nuk duket se eshte mirepritur nga prezenca e OSBE-se ne Tirane. Ambasadori Robert Bosch, i pyetur per kerkesen e opozites per hapjen e kutive te votimit si kusht per te hyre ne parlament, la te kuptohej se per OSBE-ne ceshtja e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.323Z

Wollfarth: Parlament funksional për Gjykatën Administrative

KORCE- Ambasadori i OSBE-së Eugen Wollfarth ka apeluar sot per nje parlament funksional, ne permbushje te detyrimeve te tij dhe plotesimit te reformave qe e presin vendin. Gjate nje takimi me dyer te mbylluar me kryetarin e Gjykatës së Korcës, Admir Belishta, mesohet se Wollfarth ka deklaruar se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama