Rezultate te kerkimit per termin: +Parlament

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.556Z

Imuniteti Meta Zgjidhje ne parlament

Në përurimin e nisjes së punimeve për rrugën e re që do të lidhë kanionet e Skraparit, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta komentoi debatin politik të ditës, heqjen e imuniteteve. Kreu i LSI-së tha se për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.497Z

Bregu: PS të vijë në Parlament

 Maxhoranca i bën sërish thirrje PS-së të thyejë bojkotin dhe të shkojë në Kuvend. Ministrja e Integrimit, njëherësh edhe zëdhënëse e qeverisë, Majlinda Bregu tha gjatë një prononcimi për mediat se tema e bojkotit i PS-së preket edhe gjatë takimeve me të huajt. “Për s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.706Z

Kukan Opozita te kthehet ne Parlament

Deputeti i Parlamentit Evropian, Eduard Kukan bëri thirrje sot që opozita në Maqedoni të kthehet në Parlament. Ai e bëri këtë deklaratë pas një takimi që zhvilloi në Shkup me zëvendëskryeministrin për eurointegr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.292Z

Soares: Opozita të hyjë në Parlament

Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE Zhoao Soares, deklaron se opozita duhet të kthehet në Kuvend. "Deputetët e zgjedhur duhet të hyjnë në parlament sepse ekziston rreziku që nëse deputetët e PS nuk hyjnë në parlament javën e ardhëshme mund të humbin mandatin e tyre. Kjo do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.608Z

Malaj: Pse PS duhet ne Parlament

Deputeti i Partise Socialiste, Arben Malaj, deklaroi dje ne nje prononcim per gazeten "Koha Jone", se PS duhet te kthehet se me pare ne opoziten parlamentare. I pyetur se nese eshte momenti i duhur per Partine Socialiste per te hyre ne Kuvend, ne rastin kur gjendja ne veri te vendit eshte e renduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.374Z

Debate ne parlament per korrupsionin

Debate ne parlament per korrupsionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.063Z

Pack Opozita te kthehet ne Parlament

Eurodeputetja gjermane në PE, Doris Pack ftoi opozitën në Maqedoni që të rikthehet në Parlament dhe të mos krijojë një situatë analoge si ajo në Shqipëri. “Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë, por edhe kolegët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama