Rezultate te kerkimit per termin: +Parlament

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.455Z

“Hyrja në Parlament, veprim racional”

Deputeti socialist Marko Bello tha dje se vendimi i grupit të deputetëve të PS për të hyrë në Parlament është një veprim racional. Pas daljes nga seanca e djeshme parlamentare, Bello tha se debati politik duhet të zhvillohet vetëm në parlament, duke respektuar dhe apelin e vazhdueshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.484Z

34 deputetët memecë në parlament

Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.alvijojnë të publikojnë statistika mbi aktivitetin parlamentar janar korrik 2016. Sot prezantohen të dhënat mbi deputetët që nuk kanë marrë pjesë në debatin e seancave plenare përgjatë 7 muajve. Referuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.501Z

OSBE: Opozita nevojitet ne parlament

Vendimi i Partise Socialiste per te mos hyre ne parlament, nuk duket se eshte mirepritur nga prezenca e OSBE-se ne Tirane. Ambasadori Robert Bosch, i pyetur per kerkesen e opozites per hapjen e kutive te votimit si kusht per te hyre ne parlament, la te kuptohej se per OSBE-ne ceshtja e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.323Z

Wollfarth: Parlament funksional për Gjykatën Administrative

KORCE- Ambasadori i OSBE-së Eugen Wollfarth ka apeluar sot per nje parlament funksional, ne permbushje te detyrimeve te tij dhe plotesimit te reformave qe e presin vendin. Gjate nje takimi me dyer te mbylluar me kryetarin e Gjykatës së Korcës, Admir Belishta, mesohet se Wollfarth ka deklaruar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.241Z

Berisha fton opoziten ne parlament

Kryeministri Sali Berisha ka ftuar sot opoziten qe te jape kontributin e saj ne parlament per reformat. Ne mbledhjen e deputeteve demokrate, Berisha theksoi se reformat kerkojne dhe kane te nevojshme oponencen ne parlament, ndersa premtoi se zeri i opozites do te degjohet me seriozitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.703Z

Cipras kryqezohet ne Parlament

brbrDeputetet greke po debatojne prej disa oresh masat e ashpra ekonomike te sanksionuara ne marreveshjen e Brukselit ndersa Eurogrupi ka lajmeruar nje mbledhje vendimtare paraditen e se enjtes Ne Parlament Kryeministri grek Aleksis Tsipras perballet me revolten e ligjvenesve te Syrizas te cilet kun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.556Z

Imuniteti Meta Zgjidhje ne parlament

Në përurimin e nisjes së punimeve për rrugën e re që do të lidhë kanionet e Skraparit, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta komentoi debatin politik të ditës, heqjen e imuniteteve. Kreu i LSI-së tha se për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama