Rezultate te kerkimit per termin: +Partise +Socialiste

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.645Z

Rama shpall zyrtarisht koalicionin

Denis Dedej Shpallet zyrtarisht koalicionit "Bashkimi per Ndryshim". Vetem nje dite pas perfundimit te afatit zyrtar per regjistrimin e koalicioneve ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve, prezantohet dhe koalicioni i kryesuar nga Partia Socialiste. Ne ambientet e amfiteatrit te Akademise se Artave, mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.503Z

Incident në takimin e PS, Rama nxjerr jashtë simpatizantët

Takimi i djeshem i Partise Socialiste ne qytetin e Bulqizes, eshte shoqeruar me incidente dhe tensione. Shkak eshte bere prezantimi i kandidatit per deputet ne Qarkun e Dibres, Shkelqim Cani. Nje pjese e anetaresise se PS-se ne qytetin e Bulqizes, ka kerkuar qe ne kete qark, te kandidoje anetari i A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.514Z

Informalet, legalizohen 21 mije shtepi

Blerina Hoxha Bilanci i legalizimeve deri me tani rezulton me shperndarjen e 21 mije lejeve per shtepi dhe apartamente. Shifren e dhane dje burimet zyrtare ne Ministrine e Transportit, duke iu pergjigjur akuzave te Partise Socialiste. Ne emer te PS, kryetari i Komisionit te Ligjeve, Sigurise dhe Adm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.596Z

Kandidatet, KQZ kalon PD, mbetet PS

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listen e kandidateve te Partise Demokratike per zgjedhjet parlamentare te 28 qershorit. Ne mbledhjen e sotme KQZ-ja, ka miratuar gjithashtu dhe listen e kandidateve te Partise Socialiste per 11 qarqet, pervec Qarkut te Lezhes. Shkak eshte bere kushti per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.761Z

Gjinushi: PSD me PS do bashkohen, per Veliajn e di vetwm Edi Rama Qamil Xhani

Aleatet e Partise Socialiste qe nuk arriten te marrin mandate ne Kuvend gjate zgjedhjeve te fundit, synojne qe te bashkohen me Partine Socialiste. Kryetari i Partise Socialdemokrate, Skender Gjinushi eshte shprehur ne favor te bashkimit me Partine Socialiste. Me gjithe qefmbetjet per koalicionin for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.057Z

PS, strategji per ruajtjen e votese zgjerim koalicioni ne zgjedhje

Ruajtja e votave, zgjerimi i koalicionit opozitar si dhe identifikimi i zgjedhesve perbejne objektivat kryesore te strategjise se Partise Socialiste ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Sekretari Organizativ i selise roze, Blendi Klosi, zbuloi dje pikat kyce te strategjise qe PS do te ndjeke per zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.404Z

Malaj: PS nuk vjen rreziku nga debatet Qamil Xhani

Aktiviteti politik i Partise Socialiste duhet te zhvillohet ne institucione dhe Parlamenti eshte vendi kryesor per aksionin e opozites. Kjo eshte deklarata qe ka bere dje deputeti i Partise Socialiste, Arben Malaj, gjate nje takimi te zhvilluar ne qytetin e Shkodres me studente dhe te rinj, ku ka pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama