Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.329Z

Thaçi: Votimi i Gjykatës, dëshmi e partneritetit mes Kosovës dhe botës demokratike

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi thotë se pas votimit në Kuvend ku i hapet rruga themelimit të Gjykatës Speciale, ka marrë urime nga liderë të gjithë botës. Tha se ky veprim, është dëshmi e partneritetit afatgjatë mes Kosovës dhe botës demokratike. Shkrimi i plotë i Thaçi në Fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.081Z

Marrëveshja e partneritetit strategjik Serbi-Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç nënshkruan në 24 maj, në Soçi të Rusisë, marrëveshjen dypalëshe të partneritetit strategjik. E cilësuar formalisht “deklaratë”, ajo &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.562Z

Bujqësia, shëndetësia, sektorët prioritare ku do të ofrohet partneritetit Publik-Privat

TIRANE, 18 Qershor /ATSH/- Partneriteti Publik-Privat konsiderohet shumë i rëndësishëm për zhvillimin e projekteve të ndryshme me interes për qytetarët.Grupi i eksperteve ne Ministrine e Ekonomise po punojnë për të bërë ndryshimet e duhura në ligjin mbi Partneritetit Publik-Privat, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.961Z

Marrëveshjet e Partneritetit Publik Privat

Deklaratë për shtyp e Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj: Përshëndetje! Së pari dua t'ju uroj të gjithëve një vit të mbarë dhe plot suksese! Viti i parë i qeverisjes, viti 2014, patjetër që ka qenë një vit i vështirë, por shënon rimëkëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.212Z

Bushati: Më 11 janar Rama dhe Thaçi nënshkruajnë deklaratën e partneritetit strategjik

Në mbledhjen e përbashkët të 11 janarit, që do të zhvillohet mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, do të nënshkruhet deklarata e partneritetit strategjik mes dy kryeministrave, sikundër do të diskutohet për çështjet e integrimit ekonomik dhe për një qasje sa më të rakord

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Kriza e partneritetit strategjik

çdo shtet ka një strategji të sigurisë kombëtare, përmes së cilës përcaktohen interesat dhe prioritetet kryesore të politikës së jashtme, të mbrojtjes dhe të bashkëpunimit ekonomik. Ky dokument është produkt i bashkëveprimit të disa institucioneve kryesore kushtetuese, miratohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.437Z

Theksohet rëndësia e avancimit të partneritetit publiko privat

Avancimi i partneritetit publiko privat është prioritet dhe i domosdoshëm si për nivelin qendror ashtu edhe për atë lokal dhe se duhet t'i ofrohen kushte të mira për bizneset të cilat shprehin gatishmërinë për të investuar në pajtim me ligjet dhe programin zhvillimor të Qeverisë së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama