Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.212Z

Bushati: Më 11 janar Rama dhe Thaçi nënshkruajnë deklaratën e partneritetit strategjik

Në mbledhjen e përbashkët të 11 janarit, që do të zhvillohet mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, do të nënshkruhet deklarata e partneritetit strategjik mes dy kryeministrave, sikundër do të diskutohet për çështjet e integrimit ekonomik dhe për një qasje sa më të rakord

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Kriza e partneritetit strategjik

çdo shtet ka një strategji të sigurisë kombëtare, përmes së cilës përcaktohen interesat dhe prioritetet kryesore të politikës së jashtme, të mbrojtjes dhe të bashkëpunimit ekonomik. Ky dokument është produkt i bashkëveprimit të disa institucioneve kryesore kushtetuese, miratohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.437Z

Theksohet rëndësia e avancimit të partneritetit publiko privat

Avancimi i partneritetit publiko privat është prioritet dhe i domosdoshëm si për nivelin qendror ashtu edhe për atë lokal dhe se duhet t'i ofrohen kushte të mira për bizneset të cilat shprehin gatishmërinë për të investuar në pajtim me ligjet dhe programin zhvillimor të Qeverisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.439Z

BE vë në dyshim besueshmërinë e partneritetit Rusi-Ukrainë

Pas mosmarrëveshjes për gazin mes Rusisë dhe Ukrainës, Bashkimi Evropian po vë në pyetje përsëri besueshmërinë e Moskës si partner i qëndrueshëm energjitik. Qeveritë e BE-së sapo kishin vendosur të rifillonin bisedimet e partneritetit me Moskën të pezulluara për tre muaj pas luft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.776Z

Hahn: BE do të ketë raporte të mira me vendet e Partneritetit lindor

Komisioneri i Bashkimit Evropian për fqinjësi evropiane dhe negociata për zgjerim, Johannes Hahn, deklaron se Bashkimi Europian dëshiron të ketë raporte të mira me vendet e Partneritetit lindor , por secili rast duhet të shihet në mënyrë individuale. Duke folur për Shërbimin e Lajmeve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.481Z

Gjermeni:Po punohet për turizminrëndësi forcimi i partneritetit rajonal

Të tjera rreth shkrimit VIDEO  Qeveria po punon për ta kthyer vendin në një destinacion turistik përgjatë gjithë viti. Kjo deklaratë  erdhi nga ministrja e zhvillimit urban dhe turizmit eglantine gjermeni Konfere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.709Z

Rama- Baird Forcim partneritetit ne fushen e sigurise

Transmetuar me 02092014 - 1302 Foto arkiv PUBLICITET Tirane 2 shtator 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama priti ne takim Ministrin e Puneve te Jashtme te Kanadase John Bairdbr br Gjate takimit ministri Baird pergezoi Kryeminist

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama