Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.710Z

Rama takon Baird/Forcim partneritetit në fushën e sigurisë

Kryeministri Edi Rama priti në një  takim ministrin e Punëve të Jashtme të Kanadasë, John Baird. Ministri Baird përgëzoi Kryeministrin për politikën konstruktive në rajonin e Ballkanit dhe kontributin e Shqipërisë në sigurinë e paqes dhe në përballimin e sfidave të sotme të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.385Z

Bushati takon zv.Presidentin Biden/ Thellim partneritetit euro-atlantik

Gjatë qëndrimit të tij në Uashington, Kryediplomati shqiptar Ditmir Bushati zhvilloi një takim me zv. Presidentin amerikan Joe Biden. Në rrjetin social Facabook, ministri Bushati shkruan një takim miqësor me zv/Presidentin Biden. Me kolegët e pranishëm në Washington DC patëm një tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.688Z

Ja dokumentet e partneritetit mes kunatit të Bashës dhe Teqes

Dionis Teqja dhe Erion Isufi, kunati i Lulëzim Bashës, janë ortakë në bizneset e tyre tek Megatek dhe Reno Albania në QTU në Tiranë, ndërkohë që thuajse komandojnë çdo biznes të ri në Bashkinë e Tiranës. Pas marrjes së Bashkisë nga Basha, ata kanë organizuar bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.277Z

Rama: Sot në Prizren, dokumentithemeltar i partneritetit strategjik

TIRANË - Kryeministri Edi Rama ka komentuar në Facebook mbi mbledhjen e qeverive Shqipëri-Kosovë. "Sot në Prizren u firmos dokumenti themeltar i bashkëpunimit dhe partneritetit strategjik mes Shqipërisë dhe Kosovës."Sot në Prizren u firmos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.159Z

Rama Urova Presidentin Erdogan zhvillim partneritetit strategjik

Transmetuar me 13082014 - 1058 Recep Tayyip Ergodan Edi Rama PUBLICITET Tirane 13 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Tayyip Ergodan per zgjedhjen e tij si President i Turqisebr br Urova telefonikisht Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.416Z

BE miraton bisedimet e partneritetit me Rusinë

Ministrat e Jashtëm Evropianë ranë dakort te hënën të fillojnë negociatat me Rusinë për një marrëveshje të re partneriteti në klimën e acarimeve mes dy palëve për çështje të mbrojtjes, diplomacisë dhe energjisë. Marrëveshja e Bashkimit Evropian për të filluar bisedime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.329Z

Thaçi: Votimi i Gjykatës, dëshmi e partneritetit mes Kosovës dhe botës demokratike

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi thotë se pas votimit në Kuvend ku i hapet rruga themelimit të Gjykatës Speciale, ka marrë urime nga liderë të gjithë botës. Tha se ky veprim, është dëshmi e partneritetit afatgjatë mes Kosovës dhe botës demokratike. Shkrimi i plotë i Thaçi në Fa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama