Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.465Z

Turner-Thaçi: E domosdoshme themelimi i ushtrisë së Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku midis të tjerash ka zhvilluar edhe një takim me kongresmenin Mike Turner, kryesues i Asamblesë parlamentare të NATO-s. Gjatë bisedës, Turner ka theksuar nevojën për formimin e ushtrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.476Z

Largohet nga detyra Etleva Kondi, drejtoresha që firmosi qindra HEC-e

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku vazhdon të paikojë operacionin Fshesa në institucionin që drejton, duke shkarkuar një tjetër zyrtare që dikur ka qenë e besuara e Damian Gjiknurit. Sipas Ora News, Etleva Kondi me urdhër të ministres së re është larguar nga de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.160Z

Kryeministri Isa Mustafa takoi Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

Bruksel, 10 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës në Bruksel, me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg, ka vizituar sot selinë e NATO-s. Gjatë takimit me sekretarin Stoltenberg, kryeministri Mustafa, e ka falënderuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.157Z

NATO ofron përkrahje të mëtutjeshme për Kosovën

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka ofruar përkrahjen e mëtutjeshme të NATO-s për Kosovën, gjatë një takimi të tij në selinë e NATO-s me kryeministrin e Republikë së Kosovës, Isa Mustafa. Në këtë takim me sekretarin Stoltenberg, Mustafa ka kërkuar mbështetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.075Z

Rama Koncesionet po sulmohen padrejtesisht

0 brbr SSSAbrASS brbrKryesocialisti Rama e sheh reformen ne shendetesi si nje arsye thelbesore perse shqiptare duhet ti bashkohen Partise Socialiste e cila pervecse eshte perfshiree ne nje proces zgjedhor per te gjitha forumet drejtuese pervec kryetarit eshte dhe ne nje faze hapje per antaresime t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.261Z

SHBA Permbyllni reformen ne drejtesi

brbrShqiperia duhet te permbylle sa me pare reformen ne drejtesi Ky ka qene mesazhi qe numri nje i diplomacise shqiptare Ditmir Bushati ka marre gjate takimit me ndihmes sekretaren e shtetit Viktoria Nuland ne SHBA br Ne kete pritje zonja Nuland i vleresoi si teper te rendesishme reformat qe po nder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.762Z

Hungaria premton mbështetje për Kosovën

Ministri i Drejtësisë i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Hungarisë, Laszlo Markusz, të cilin fillimisht e ka uruar për detyrën e re. “Në këtë takim, ministri Kuçi dhe ambasadori Markusz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama