Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.159Z

Rama Urova Presidentin Erdogan zhvillim partneritetit strategjik

Transmetuar me 13082014 - 1058 Recep Tayyip Ergodan Edi Rama PUBLICITET Tirane 13 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Tayyip Ergodan per zgjedhjen e tij si President i Turqisebr br Urova telefonikisht Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.416Z

BE miraton bisedimet e partneritetit me Rusinë

Ministrat e Jashtëm Evropianë ranë dakort te hënën të fillojnë negociatat me Rusinë për një marrëveshje të re partneriteti në klimën e acarimeve mes dy palëve për çështje të mbrojtjes, diplomacisë dhe energjisë. Marrëveshja e Bashkimit Evropian për të filluar bisedime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.329Z

Thaçi: Votimi i Gjykatës, dëshmi e partneritetit mes Kosovës dhe botës demokratike

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi thotë se pas votimit në Kuvend ku i hapet rruga themelimit të Gjykatës Speciale, ka marrë urime nga liderë të gjithë botës. Tha se ky veprim, është dëshmi e partneritetit afatgjatë mes Kosovës dhe botës demokratike. Shkrimi i plotë i Thaçi në Fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.081Z

Marrëveshja e partneritetit strategjik Serbi-Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç nënshkruan në 24 maj, në Soçi të Rusisë, marrëveshjen dypalëshe të partneritetit strategjik. E cilësuar formalisht “deklaratë”, ajo &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.562Z

Bujqësia, shëndetësia, sektorët prioritare ku do të ofrohet partneritetit Publik-Privat

TIRANE, 18 Qershor /ATSH/- Partneriteti Publik-Privat konsiderohet shumë i rëndësishëm për zhvillimin e projekteve të ndryshme me interes për qytetarët.Grupi i eksperteve ne Ministrine e Ekonomise po punojnë për të bërë ndryshimet e duhura në ligjin mbi Partneritetit Publik-Privat, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.961Z

Marrëveshjet e Partneritetit Publik Privat

Deklaratë për shtyp e Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj: Përshëndetje! Së pari dua t'ju uroj të gjithëve një vit të mbarë dhe plot suksese! Viti i parë i qeverisjes, viti 2014, patjetër që ka qenë një vit i vështirë, por shënon rimëkëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.212Z

Bushati: Më 11 janar Rama dhe Thaçi nënshkruajnë deklaratën e partneritetit strategjik

Në mbledhjen e përbashkët të 11 janarit, që do të zhvillohet mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, do të nënshkruhet deklarata e partneritetit strategjik mes dy kryeministrave, sikundër do të diskutohet për çështjet e integrimit ekonomik dhe për një qasje sa më të rakord

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama