Rezultate te kerkimit per termin: +Pasaporta +Biometrike

Total: 2129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.180Z

Basha: 1.5 milionë shqiptarë me pasaporta biometrike

SHKRUAN: Thimi Samarxhiu 05-02-2011 10:24 Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha zhvilloi gjatë ditës së djeshme një takim me drejtuesit e kompanisë koncensionare “Aleat”. Gjatë fjalës së tij, ministri i Brendshëm bëri të ditur se deri më tani, 2.6 milionë qytetarë shqiptarë kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.715Z

Radhë e fluks aplikimesh për pasaporta biometrike

Vali QyrfyciÇdo ditë regjistrohen afro 150 aplikime për pasaporta të përshpejtuara dhe 1200 aplikime normale Durrës – Fluksi i madh i aplikimeve për pasaporta biometrike ka kthyer radhët në sportelet e policisë dhe ato të kompanisë Aleat pranë zyrave të gjendjes civile në rajone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.082Z

Pasaporta biometrike 1.5 milion shqiptare

Ministri i Brendshëm Lulzim Basha, gjatë një takimi me drejtuesit e kompanisë koncesionare “Aleat” për prodhimin e letërnjoftimeve elektronike, deklaroi se 2.6 milionë shtetas janë pajisur me karta identiteti, ndërsa 1.5 milion me pasaporta bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.545Z

Poni 2 milione pasaporta biometrike

Zv.ministri i Brendshëm Z. Ferdinand Poni informoi me anë të një deklarate për shtyp, se dje më datë 24.08.2011, ora 13:30 është kryer aplikimi i dymiliontë për pasaportë biometrike. -Kemi arritur në 2 milion aplikime për pasapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.855Z

Elbasan rriten kerkesat per pasaporta biometrike

Miratimi Komisionit Europian per heqjen e vizave per qytetaret shqiptare ka rritur ndjeshem kerkesen e qytetareve te Elbasanit per tu pajisutr me pasaporta Biometrike. Ne 63 pika postare ne qarkun e Elbasanit vetem brenda nje dite jane shperndare 700 kupona per aplikimet per pasaprotave biomterikte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.639Z

Jeremic: Pasaporta biometrike per kosovaret

Ministri i Jashtem serb, Vuk Jeremic deklaron se qytetaret kosovare do te pajisjen me pasaporta biometrike. "Kjo nuk eshte nje ceshtje politike, por teknike", mesohet te kete deklaruar Jeremic.Sipas tij do te zbatohen kontrolle te vecanta sigurie per qytetaret e Kosoves, te cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.704Z

Vizat, rritet numri i aplikimeve për pasaporta biometrike

Propozimi i Kolegjit t Komisionerve drejtuar Parlamentit Evropian pr heqjen e vizave me Shqiprin dhe Bosnjn n vjeshtn e ktij viti, ka shkaktuar nj rritje t menjhershme t aplikimeve pr karta identiteti dhe pasaporta biometrike n Shqipri. Sipas burimeve nga Ministria e Brendshme, m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama