Rezultate te kerkimit per termin: +Pasaporta +Biometrike

Total: 2129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.082Z

Pasaporta biometrike 1.5 milion shqiptare

Ministri i Brendshëm Lulzim Basha, gjatë një takimi me drejtuesit e kompanisë koncesionare “Aleat” për prodhimin e letërnjoftimeve elektronike, deklaroi se 2.6 milionë shtetas janë pajisur me karta identiteti, ndërsa 1.5 milion me pasaporta bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.545Z

Poni 2 milione pasaporta biometrike

Zv.ministri i Brendshëm Z. Ferdinand Poni informoi me anë të një deklarate për shtyp, se dje më datë 24.08.2011, ora 13:30 është kryer aplikimi i dymiliontë për pasaportë biometrike. -Kemi arritur në 2 milion aplikime për pasapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.855Z

Elbasan rriten kerkesat per pasaporta biometrike

Miratimi Komisionit Europian per heqjen e vizave per qytetaret shqiptare ka rritur ndjeshem kerkesen e qytetareve te Elbasanit per tu pajisutr me pasaporta Biometrike. Ne 63 pika postare ne qarkun e Elbasanit vetem brenda nje dite jane shperndare 700 kupona per aplikimet per pasaprotave biomterikte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.639Z

Jeremic: Pasaporta biometrike per kosovaret

Ministri i Jashtem serb, Vuk Jeremic deklaron se qytetaret kosovare do te pajisjen me pasaporta biometrike. "Kjo nuk eshte nje ceshtje politike, por teknike", mesohet te kete deklaruar Jeremic.Sipas tij do te zbatohen kontrolle te vecanta sigurie per qytetaret e Kosoves, te cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.704Z

Vizat, rritet numri i aplikimeve për pasaporta biometrike

Propozimi i Kolegjit t Komisionerve drejtuar Parlamentit Evropian pr heqjen e vizave me Shqiprin dhe Bosnjn n vjeshtn e ktij viti, ka shkaktuar nj rritje t menjhershme t aplikimeve pr karta identiteti dhe pasaporta biometrike n Shqipri. Sipas burimeve nga Ministria e Brendshme, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.780Z

Udhëzimi, procedurat për pajisje me pasaporta biometrike

Blerja e kuponit në Postat Shqiptare, 6 mijë lekë të reja Prodhimi i pasaportave biometrike, brenda 15 ditëve * * * * Në të gjithë njësitë bashkiake, komuna dhe bashki, prej ditësh është dërguar një udhëzim nga Ministria e Brendshme, lidhur me mënyrën se si duhet të veprohet pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.566Z

Emigrantët, Zgjatet orari i aplikimeve për pasaporta biometrike

Me krkes t Ministris s Brendshme, kompania konensionare ”Aleat” do t shtoj orarin dhe ditt e shrbimit pr aplikimin e qytetarve pr pasaporta biometrike. Zyrat e aplikimit pr pasaporta biometrike n t gjith vendin do t shrbejn pr qytetart gjat ditve t javs nga ora 08:00 e mngjesit deri n or

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama