Rezultate te kerkimit per termin: +Pasaporta +Biometrike

Total: 2129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.142Z

Ata që skanë karta identiteti nuk mund të aplikojnë për pasaportë biometrike

Kompania e huaj bën eksperimente me punonjësit në ditën e parë të aplikimit. Qytetarët, në radhë për shkak të mosinformimit. Procedurat që duhet të ndiqet Laureta Rryçi Tiranë - Personat që nuk kanë marrë kartën e identitetit nuk mund të aplikojnë për pasaportën biometrike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.485Z

Radhë të gjata për pasaportat biometrike

Radhë të gjata në sportelet e aplikimit për pasaporta biometrike. Shumica e të interesuarve për të aplikuar për to janë emigrantët të cilët, para se të kthehen për në vendin ku punojnë dhe jetojnë, shfrytëzojnë kohën për të kryer procedurat për pajisjen me pasaportat e reja. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.410Z

156 mijë pasaporta skadojnë më 1 korrik, Ministria: Aplikoni sa më parë!

Të gjithë pasaportat që janë lëshuar me afat të pasaktë në periudhën prill 2009-korrik 2010 do të skadojnë më datë 1 korrik të këtij viti. Bëhet fjalë për pasaportat e lëshuara për personat që ishin nën moshën 16 vjeç në atë periudhë. Ministria e Brendshme rikujton qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.905Z

Thaçi dorëzon pasaportën e parë biometrike në Kosovë

 Kosova lëshoi sot pasaportat e para biometrike, një dokument ky, që sipas kryeministrit Hashim Thaçi, i barazon qytetarët e Kosovës me ata të Bashkimit Evropian, duke hedhur një hap të rëndësishëm përpara, në rrugën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.067Z

Kukes fluks per pasaportat biometrike

Në ndryshim nga një muaj më parë kur në qytetin e Kukësit interesimi i qytetarëve ishte mjaft i ulët për pajisjen me karta identiteti dhe pasaporta biometrike, gjatë kësaj jave janë shënuar rradhë të gjata në të vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.371Z

Emigrantët, radhë për pasaporta në Korçë

KORÇË- Radhë të gjata në pritje të aplikimit për pasaporta biometrike në qytetin e Korçës. Në dyert e qendrës shef përditë dhjetëra qytetarë në pritje, të cilët shprehen të pakënaqur se nuk mbarojnë dot punë. Shkak mësohet të jetë bërë kufizimi i operatorëve që punojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.409Z

Ndryshojnë rregullat e lëshimit të pasaportave biometrike, tani duhet vërtetim nga policia

Share Pak ditë pasi gazeta Tema raportoi për skandalin e mbi 100 pasaportave biometrike false, të kapura nga autoritetet gjermane, qeveria ka vendosur të ndryshojë procedurën e marrjes së një pasaporte. Tani nuk do mund të aplikoni për një pasaportë pa marrë më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama