Rezultate te kerkimit per termin: +Pasaporta +Biometrike

Total: 2129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.706Z

Pasaporta biometrike 85 euro per emigrantet

Miratimi Duket e vendosur plotesisht se per shtetasit shqiptare qe jetojne jashte vendit pasaportat biometrike do te kushtojne 85 euro ne kater sportelet qe do te hapen ne Itali dhe Greqi. Komisioni i Ekonomise miratoi dje me debate projektligjin Per ratifikimin e shteses se kontrates koncesionare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.415Z

Një milion aplikime për pasaporta biometrike

Ministria e Brendshme njofton se të premten u regjistrua aplikimi i njëmiliontë për pasaportë biometrike. "Ritmet e aplikimit për pasaporta biometrike kanë tejkaluar edhe parashikimet tona më optimiste, në bazë të të cilave prisnim që shifrën e 1 milion aplikimeve ta arrinim de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.822Z

Pas 1 marsit udhëtohet vetëm me pasaporta biometrike

Tiranë- Pasaportat e vjetra nuk do të lejohen më të përdoren si mjet identifikimi në udhëtime duke filluar që nga 1 marsi 2012. Kështu ka deklaruar përmes një deklarate për shtyp Ministria e Brendshme, e cila ka theksuar se çdokush që do të udhëtojë jashtë vendit duhet të pajiset

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.180Z

Basha: 1.5 milionë shqiptarë me pasaporta biometrike

SHKRUAN: Thimi Samarxhiu 05-02-2011 10:24 Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha zhvilloi gjatë ditës së djeshme një takim me drejtuesit e kompanisë koncensionare “Aleat”. Gjatë fjalës së tij, ministri i Brendshëm bëri të ditur se deri më tani, 2.6 milionë qytetarë shqiptarë kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.715Z

Radhë e fluks aplikimesh për pasaporta biometrike

Vali QyrfyciÇdo ditë regjistrohen afro 150 aplikime për pasaporta të përshpejtuara dhe 1200 aplikime normale Durrës – Fluksi i madh i aplikimeve për pasaporta biometrike ka kthyer radhët në sportelet e policisë dhe ato të kompanisë Aleat pranë zyrave të gjendjes civile në rajone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.082Z

Pasaporta biometrike 1.5 milion shqiptare

Ministri i Brendshëm Lulzim Basha, gjatë një takimi me drejtuesit e kompanisë koncesionare “Aleat” për prodhimin e letërnjoftimeve elektronike, deklaroi se 2.6 milionë shtetas janë pajisur me karta identiteti, ndërsa 1.5 milion me pasaporta bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.545Z

Poni 2 milione pasaporta biometrike

Zv.ministri i Brendshëm Z. Ferdinand Poni informoi me anë të një deklarate për shtyp, se dje më datë 24.08.2011, ora 13:30 është kryer aplikimi i dymiliontë për pasaportë biometrike. -Kemi arritur në 2 milion aplikime për pasapor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama