Rezultate te kerkimit per termin: +Pastrimi

Total: 4525
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.115Z

Presidenti del vetë në rrugë për të pastruar plehrat

Presidenti i ri i Tanzanisë, John Magufuli iu bashkua qindra banorëve të qytetit kryesore, Dar es Salaam në një operacion pastrimi publik. Vetë presidenti fshiu dhe mblodhi plehra në rrugë, sipas një skeme që ka zëvendësuar festimet për ditën e pavarësisë. Mijëra njerëz u bashkuan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.439Z

Sarandiotit i sekuestrohet llogaria bankare 187 mije euro

Sekuestrohet llogari bankare me vlerë 187.000 Euro Llogaria bankare i përket shtetasit J.G., 46 vjeç, banues në Finiq,Sarandë, i cili do të procedohet në gjendje të lirë. “Sekuestrimi i llogarisë bankare me shumën e vlerave monetare, të dyshuara se janë përfituar në mënyrë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.049Z

Siguria në plazhe, kullat e vrojtimit janë por pa roje bregdetare

Ne Vlorë ne kullat e vrojtimit mungojne rojet bregdetare edhe pse numri i pushuesve ne plazhe gati është katërfishuar. Shqetësimi ngrihet pas konstatimit tragjik për tre të mbytur në plazhet e jugut, brenda 24 orëve. Sipas pushuesve, shqetësimi eshte i përhershëm dhe asnjëherë nuk ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.031Z

Bashkia hedh 800 milionë lekë në plehra, Tirana kryeqyteti më i ndotur në Europë

Bashkia e Tiranës hedh 800 milionë lekë në plehra. Ky ishte një nga vendimet e marra nga institucioni i Bashkisë, ndërsa firmat, që ajo ka përzgjedhur të pastrojnë qytetin, nuk funksionojnë në mënyrë të rregullt. Tre prej tyre e nisën punën me dy muaj vonesë si dhe më pas punonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.350Z

Londo Godina e Eksperimentalit kthim si ne 1938

e Hene 8 Shtator 20141225 pm p classwp-caption-text Kico Londo drejtori i Teatrit Kombetar Eksperimental Kujtim SpahivoglibrbrKa nisur ndertimi i ambienteve te reja per aktoretbrbrPunimet sipas fotografive te 76 vjeteve me pare kur italianet e quajten Dopo lavorobrbrKeto dite n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.454Z

Qeveria zbraz arkën e MSH, urdhëron 3 mln $ tendera

TIRANE- Ndonëse në ikje, Këshilli i Minis trave përmes një vendimi që mban datën 16 gusht 2013, ka lejuar Ministrinë e Shëndetësisë të zhvillojë procedurat e prokurimit, të cilat kapin vlerën e rreth 3 milionë dollar&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.323Z

Kompanitë e njëjta fitojnë tenderët

Nga: Fatos Shala Nuk kanë nevojë të lodhën shumë në përgatitjen e dokumenteve. Madje, as konkurrencës nuk kanë arsye t’i frikësohen. Tenderët për mirëmbajtje të rrugëve i kanë të siguruara me “tapi&rdq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama