Rezultate te kerkimit per termin: +Pastrimi

Total: 4525
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.049Z

Siguria në plazhe, kullat e vrojtimit janë por pa roje bregdetare

Ne Vlorë ne kullat e vrojtimit mungojne rojet bregdetare edhe pse numri i pushuesve ne plazhe gati është katërfishuar. Shqetësimi ngrihet pas konstatimit tragjik për tre të mbytur në plazhet e jugut, brenda 24 orëve. Sipas pushuesve, shqetësimi eshte i përhershëm dhe asnjëherë nuk ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.031Z

Bashkia hedh 800 milionë lekë në plehra, Tirana kryeqyteti më i ndotur në Europë

Bashkia e Tiranës hedh 800 milionë lekë në plehra. Ky ishte një nga vendimet e marra nga institucioni i Bashkisë, ndërsa firmat, që ajo ka përzgjedhur të pastrojnë qytetin, nuk funksionojnë në mënyrë të rregullt. Tre prej tyre e nisën punën me dy muaj vonesë si dhe më pas punonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.350Z

Londo Godina e Eksperimentalit kthim si ne 1938

e Hene 8 Shtator 20141225 pm p classwp-caption-text Kico Londo drejtori i Teatrit Kombetar Eksperimental Kujtim SpahivoglibrbrKa nisur ndertimi i ambienteve te reja per aktoretbrbrPunimet sipas fotografive te 76 vjeteve me pare kur italianet e quajten Dopo lavorobrbrKeto dite n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.454Z

Qeveria zbraz arkën e MSH, urdhëron 3 mln $ tendera

TIRANE- Ndonëse në ikje, Këshilli i Minis trave përmes një vendimi që mban datën 16 gusht 2013, ka lejuar Ministrinë e Shëndetësisë të zhvillojë procedurat e prokurimit, të cilat kapin vlerën e rreth 3 milionë dollar&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.323Z

Kompanitë e njëjta fitojnë tenderët

Nga: Fatos Shala Nuk kanë nevojë të lodhën shumë në përgatitjen e dokumenteve. Madje, as konkurrencës nuk kanë arsye t’i frikësohen. Tenderët për mirëmbajtje të rrugëve i kanë të siguruara me “tapi&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Argita: Pse klienti im Mero Baze u kthye ne armik

Vajza e kryeministrit ka publikuar per here te pare, faktin se botuesi i te perditshmes "Tema" ishte klienti i studios se saj ligjore. Tregon pse u prishen raportet mes tyre dhe "si nisi seria e shpifjeve". Rrefimi i Argita Malltezit: Mero Bazes i refuzova praktiken e shitblerjes se "Tema", binte er

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.156Z

Stacioni i Bajzës pastrohet nga kimikatet e rrezikshme

 Që prej 10 shtatorit, stacioni hekurudhor i Bajzës, do të jetë plotësisht i pastër nga pesticidet dhe kimikatet e rrezikshme që gjendeshin aty prej 18 vjetësh. Kjo u bë e mundur përmes një projekti të PNUD-it, agjencisë së OKB-së në Shqipëri me financimin e qeverisë holandeze

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama