Rezultate te kerkimit per termin: +Pavar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.116Z

PE: Pavar

• Presidenti i Parlamentit Evropian, Hans Gert Petering deklaroi, se pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.892Z

Pavarësia e BSH dhe administrimi

Në vitet 2000, në botë ka pasur një tendencë për rritjen e pavarësisë së bankave qendrore, si një mënyrë për të përmirësuar... rezultatet ekonomike afatgjata. Por ndërkohë që është prodhuar nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.712Z

5 vjetori i pavarësisë

Kosova sot më 17 shkurt po shënon ditëlindjen e pestë të shtetësisë.Tashmë kremtimet me rastin e pesë vjetorit të shpalljes së pavarësisë dhe sheshet kryesore janë stolisur me flamuj të vendit, ata kombëtarë dhe t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.655Z

Krimeja shpallë pavarësinë

Ligjëvënësit pro Moskovit në Krimea kanë votuar sot për pavarësinë e kësaj pjese nga Ukraina duke bërë gati kështu një referendum gjatë fundjavës për tu bërë pjesë e Rusisë. Asambleja lokale e ka apr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.930Z

Amerika feston 237 vjetorin e Pavarësisë

Në mbarë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si çdo 4 korrik tash 237 vjet po festohet Dita e Pavarësisë, datë kjo kur më 1776, 13 kolonitë e para amerikaFesta e Pavarësisë tradicionalisht festohet me ndezje fishekziaresh, me parada n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.831Z

Deklarata e “burgosur” e Pavarësisë

 Nëse dikush interesohet që ta shohë nga afër origjinalin e Deklaratës së pavarësisë së Kosovës, një dëshirë e tillë ka pak gjasa t’i realizohet. Kjo për faktin se Deklarata e pavarësisë dhe penat me t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.466Z

Fatmir Sejdiu: Pavarësia ishte premtim i presidentit Bush

KOSOVE-Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka rrëfyer prapaskenat që çuan deri te shpallja e pavarësisë së Kosovës. Vënien e nënshkrimit si personi i parë në dokumentin e sjelljes së Pavarësisë e cilëson si momentin më të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama