Rezultate te kerkimit per termin: +Pavar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.831Z

Deklarata e “burgosur” e Pavarësisë

 Nëse dikush interesohet që ta shohë nga afër origjinalin e Deklaratës së pavarësisë së Kosovës, një dëshirë e tillë ka pak gjasa t’i realizohet. Kjo për faktin se Deklarata e pavarësisë dhe penat me t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.466Z

Fatmir Sejdiu: Pavarësia ishte premtim i presidentit Bush

KOSOVE-Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka rrëfyer prapaskenat që çuan deri te shpallja e pavarësisë së Kosovës. Vënien e nënshkrimit si personi i parë në dokumentin e sjelljes së Pavarësisë e cilëson si momentin më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.630Z

Rita Ora: Urime Dita e Pavarësisë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ia ka uruar Kosovës shtatëvjetorin e pavarësisë, përmes një postimi në llogarinë e saj në Twitter. “Urime dita e pavarësisë”, ka shkruar ajo në shqip dhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.473Z

Kupa e Pavarësisë, e fiton Ferronikeli

Feronikeli është fitues i edicionit të gjatë të Kupës Pavarësia. Ekipi nga Drenasi në finale mposhti Shkëndijën e Tetovës. Fitues i edicionit të gjatët të Kupës Pavarësia është kampioni vjeshtorë i Superl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.313Z

Haiti njeh pavarësinë e Kosovës

Haiti ka njohur pavarësinë e Kosovës. Njohja i është konfirmuar ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, pak pas mesnatës së ditës së djeshme.Sipas një komunikate të Ministrisë së Punëve të Jasht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.691Z

Deklarata e Pavarësisë, e pambrojtur

Teksti i Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës, i shkruar në pergamenën mbi 700-vjeçare, nuk ndodhet as në Muze të Kosovës dhe as në Arkivin qendror të Shtetit. Këto dy institucione nuk kanë kërkuar, por as nuk iu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.685Z

Refleksione nga aktivitetet për Pavarësinë

Opinioni publik po ndjek me vëmendje përgatitjet për kremtimin e njëqind vjetorit të pavarësisë, ngjarjes dhe arritjes më të madhe për kombin shqiptar, e në këtë kuadër dhe aktivitetet në fushën e historisë, si&cced

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama