Rezultate te kerkimit per termin: +Pavar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.313Z

Haiti njeh pavarësinë e Kosovës

Haiti ka njohur pavarësinë e Kosovës. Njohja i është konfirmuar ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, pak pas mesnatës së ditës së djeshme.Sipas një komunikate të Ministrisë së Punëve të Jasht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.691Z

Deklarata e Pavarësisë, e pambrojtur

Teksti i Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës, i shkruar në pergamenën mbi 700-vjeçare, nuk ndodhet as në Muze të Kosovës dhe as në Arkivin qendror të Shtetit. Këto dy institucione nuk kanë kërkuar, por as nuk iu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.685Z

Refleksione nga aktivitetet për Pavarësinë

Opinioni publik po ndjek me vëmendje përgatitjet për kremtimin e njëqind vjetorit të pavarësisë, ngjarjes dhe arritjes më të madhe për kombin shqiptar, e në këtë kuadër dhe aktivitetet në fushën e historisë, si&cced

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.070Z

Putin 'pranon' pavarësinë e Kosovës?

PRISHTINE- Gazeta kosovare Express shkruan sot se Presidenti rus, Vladimir Putin ka pranuar në mënyrë të tërthortë pavarësinë e Kosovos, teksa fliste për Krimenë.Gjatë një konference për media, Putin ka deklaruar se Krimea ësht&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.543Z

Veriu neutral ndaj pavarësisë

 Marrëveshja e Brukselit nuk do ta shtrijë autoritetin e Republikës së Kosovës në veri. Zyrtarë evropianë i kanë thënë gazetës në kushte anonimiteti se palës kosovare në dialogun me Serbinë në Bruksel i ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.807Z

Rita uron pesëvjetorin e Pavarësisë

Festës së gjithë shqiptarëve për pesë vjetorin e pavarësisë së Kosovës i’u ka bashkuar edhe Rita Ora e cila nëpërmjet rrjeteve sociale ka uruar përvjetorin e shtetit të Kosovës. “Urime pesëvjetori i pavar&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.721Z

Përdhoset Monumenti i Pavarësisë

Një foto sa 1000 mijë fjalë. Ky është monumenti i pavarësisë, ky është një njëri që e përdhos, në mënyrën më shtazarake të mundshme. Pas dëmtimit të monumentit kushtuar firmëtarëve të p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama