Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsis

Total: 617
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Dekorimi i firmtarve t Pavarsis

Nn kujdesin e Kryetares s Kuvendit, Jozefina Topalli, organizohet ceremonia, me rastin e dekorimit me Urdhrin Gjergj Kastrioti Sknderbeu t personaliteteve t historis, firmtarve t Aktit t Pavarsis dhe patriotve t shquar: Lef Nosi, Dom Nikoll Kaorri, Mithat Frashri, Pandeli Evangjeli dhe Ali Klcyra.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Publikohet dokumenti origjinal i Shpalljes s Pavarsis

N ambientet e Kuvendit t Shqipris u publikua sot dokumenti origjinal i Shpalljes s Pavarsis n Vlor, m 28 Nntor 1912. Ky dokument, publikimi i t cilit u b me iniciativ t Kryetares s Kuvendit, Jozefina Topalli, bhet n kuadr t 75-vjetorit t Pavarsis. Dokumenti prmban firmat e pacensuruara dhe fotografi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.484Z

Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis

Nga Hamdi Jupe Duket se prpjekjet pr festimin e 100 vjetorit t shpalljes s pavarsis, tashm jan kompromentuar nga nj numur veprimesh e mosveprimesh t atij q quhet Komisioni pr festimet e 100 vjetorit t pavarsis dhe kryetarit t tij, kryeministrit Berisha. Jan nj seri vendimesh dhe qndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.340Z

Kurora e pavarsis n kryet e Kosovs

Pr disa nuk mjaftojn as 120 dit pr t arritur n zgjidhjen e statusit t Kosovs, madje as 120 vjet. Por pavarsia mbetet n themel t shtjes dhe Kosova m shum se kurr sht pran indipedencs s saj t shumpritur. Ritmet e bisedimeve mes palve n thelb tregojn se vetm nj vendim deiziv do t ishte opsioni i fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Bjork kndon Shpallja e pavarsis pr Kosovn

Kngtarja islandeze Bjork ka shkaktuar kritika n Kin pas koncertit t saj atje, pasi kishte thirrur Tibet, Tibet, n prfundim t kngs Shpallja e pavarsis. Kjo kng, q Bjork e kndon me aq pasion, i sht kushtuar Kosovs. Bjork ia kushtoi kngn Kosovs gjat koncerteve t saj n Japoni muajin e kaluar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Presidenti Topi viziton Kosovn n prag t pavarsis

N Prishtin po bhen prgatitjet e fundit pr pritjen e presidentit, Bamir Topi, i cili fillon sot nj vizit triditshe n Kosov. Presidenti i Shqipris do t shoqrohet gjat vizits n Kosov nga nj delegacion 100 antarsh. Pjestar t delegacionit do t jen antar t qeveris, deputet t parlamentit, prfaqsues t op

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Tiran, tubim n mbshtetje t pavarsis s Kosovs

Pasditen e sotme n kryeqytet do t organizohet nj tubim paqsor n mbshtetje t pavarsis s Kosovs. Tubimi, q pritet t zhvillohet rreth ors 16:30, sht organizuar nga forumet rinore politike t majta dhe t djathta, por dhe nga organizata rinore t shoqris civile. Tubimi do t nis nga sheshi Sknderbej pr t vi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama