Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsis

Total: 617
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Bjork kndon Shpallja e pavarsis pr Kosovn

Kngtarja islandeze Bjork ka shkaktuar kritika n Kin pas koncertit t saj atje, pasi kishte thirrur Tibet, Tibet, n prfundim t kngs Shpallja e pavarsis. Kjo kng, q Bjork e kndon me aq pasion, i sht kushtuar Kosovs. Bjork ia kushtoi kngn Kosovs gjat koncerteve t saj n Japoni muajin e kaluar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Presidenti Topi viziton Kosovn n prag t pavarsis

N Prishtin po bhen prgatitjet e fundit pr pritjen e presidentit, Bamir Topi, i cili fillon sot nj vizit triditshe n Kosov. Presidenti i Shqipris do t shoqrohet gjat vizits n Kosov nga nj delegacion 100 antarsh. Pjestar t delegacionit do t jen antar t qeveris, deputet t parlamentit, prfaqsues t op

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Tiran, tubim n mbshtetje t pavarsis s Kosovs

Pasditen e sotme n kryeqytet do t organizohet nj tubim paqsor n mbshtetje t pavarsis s Kosovs. Tubimi, q pritet t zhvillohet rreth ors 16:30, sht organizuar nga forumet rinore politike t majta dhe t djathta, por dhe nga organizata rinore t shoqris civile. Tubimi do t nis nga sheshi Sknderbej pr t vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Skenari i mundshm i Pavarsis s Kosovs

"Q Kosova do ta fitoj pavarsin kjo dihet tashm, puna sht se kur dhe si"? Kshtu do ta shpjegonte ecurin e prosecit t statusit t Kosovs nj analist i njohur britanik. Dhe duket se megjith stuhin n got t Rusis, Kosova do t jet e pavarur n nj mnyr apo n nj tjetr. Por ndrsa 120 ditt prmbyllen, pra luhen m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Bush i uron Topit festn e Pavarsis

Presidenti Xhorxh W. Bush ka uruar Presidentin e Republiks Bamir me rastin e fests kombtare t Shqipris, 28 Nntorit. N nj letr t tij, zoti Bush ka theksuar se Shqipria ka qen ngahera nj prej aleatve m besnik e t vendosur t Shteteve t bashkuara dhe un ju falenderoj pr gatishmrin e vendit tuaj pr t nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Plani sekret serb hakmarrje ndaj Pavarsis s Kosovs

Para disa ditsh qeveria serb miratoi nj plan sekret n rastin e shpalljes s kordinuar t pavarsis s Kosovs, dhe njkohsisht ky plan sipas zyrtarve serb u konsiderua mjaft sekret, sepse si dihet ishte miratuar n nj sesion t jashtzakonshm dhe n prputhje me rezolutn e paralamentit t Serbis mbi mbrojtjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Shqipria pas Pavarsis s Kosovs

Jetojm n shekullin e 21 dhe dinamika e ngjarjeve e lidhur dhe me shpejtsin e prhapjes s informacionit bjn q jehona e nj akti sado i rndsishm q t jet, t mos zgjas shum gjat. Shpallja e pavarsis s Kosovs sht nj moment mjaft i rndsishm pr kombin shqiptar dhe si i till do t vazhdoj t kujtohet n histori.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama