Rezultate te kerkimit per termin: +Perndim

Total: 102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.940Z

28 viktima nga një përleshje në burgjet e Meksikës

Prleshjet mes t burgosurve n nj burg n veri-perndim t Meksiks kan shkaktuar 28 viktima. Kjo ngjarje vjen pasi dhjetra t tjer u vran n prleshjet mes bandave t drogs n qytetin e Sinaloas. Po kshtu, kan mbetur t vrar edhe 12 polic. Autoritetet lokale than se bhet fjal pr disa t plagosur. Q nga viti 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.376Z

Përmbytje në Meksikë, 10 të vdekur

T paktn 10 persona kan gjetur vdekjen si pasoj e prmbytjeve q kan shkaktuar rrshqitje masive t dheut n qendr t Meksiks. N t gjith vendin jan rregjistruar rreth 25 viktima, 7 nga kta, fmij. Prmbytjet kan detyruar autoritetet lokale t evakuuojn t paktn 650 familje n Kalko n perndim t vendit. Dhjetra b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Greva e fermerëve grekë prek edhe Shqipërinë

Bllokimi me traktor i rrugve dhe i pikkalimeve kufitare nga fermert grek po dmton rnd transportet ndrkombtare. N pikkalimin kufitar Promahona me Bullgarin sht krijuar nj varg i gjat prej kilometrash t tra nga kamiont e stacionuar n t dy ant e kufirit. Mediat e huaja e prshkruajn situatn si kaotike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Shtypi iranian: Karla Bruni, prostitutë

Ofendimi Zonja e Par krkoi lirimin e gruas s dnuar me vdekje pr shkeljen e kurors Karla Bruni sht "imorale" dhe "prostitut". sht ky komenti i rnd i shkruar n nj blog n Iran (www.inn.ir) dhe n gazetn ekstremiste “Kayhan” pas qndrimit t mbajtur nga Zonja e Par franceze n favor t Sakineh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Ministri Prifti në presidencë. Drejt përmirësimit situata në kaskadën e Drinit

Situata n kaskadn e Drinti sht drejt prmirsimit. Ministri i Energjitiks ka siguruar presidentin Topi n nj takim t zhvilluar mngjesin e sotm se niveli i ujit n kt kaskad sht n nivele pozitive. Prifti e informoi n mnyr t detajuar presidentin pr gjendjen e tri ujmbledhsve t hidrocentraleve n kaskadn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.416Z

Tramvaji zgjidhja për trafikun në Tiranë

Kryeqyteti vuan prej vitesh pasojat e trafikut te renduar. Levizja ne rruget kryesore ne orare te caktuara eshte nje torture per te gjithe drejtuesit e mjeteve. Zevendes ministri i Transporteve, Ernest Noka e sheh zgjidhjen e problemit te trafikut brenda territorit te Tiranes vetem tek futja e tramv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.905Z

8 Marsi, Dita kur gratë kërkuan të drejtat e tyre

Ideja pr t pasur nj dit ndrkombtare t gruas lindi n fillim t shekullit t 20. N nj koh q bota prballej me nj revolucion t madh ekonomik dhe individual, kushtet e kqija t puns, pagat e ulta dhe diskriminimi detyruan punonjsit t hidheshin n protesta. Protesta e par ishte ajo e 8 marsit 1857 e grave, q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama