Rezultate te kerkimit per termin: +Perndim

Total: 102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Ministri Prifti në presidencë. Drejt përmirësimit situata në kaskadën e Drinit

Situata n kaskadn e Drinti sht drejt prmirsimit. Ministri i Energjitiks ka siguruar presidentin Topi n nj takim t zhvilluar mngjesin e sotm se niveli i ujit n kt kaskad sht n nivele pozitive. Prifti e informoi n mnyr t detajuar presidentin pr gjendjen e tri ujmbledhsve t hidrocentraleve n kaskadn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.416Z

Tramvaji zgjidhja për trafikun në Tiranë

Kryeqyteti vuan prej vitesh pasojat e trafikut te renduar. Levizja ne rruget kryesore ne orare te caktuara eshte nje torture per te gjithe drejtuesit e mjeteve. Zevendes ministri i Transporteve, Ernest Noka e sheh zgjidhjen e problemit te trafikut brenda territorit te Tiranes vetem tek futja e tramv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.905Z

8 Marsi, Dita kur gratë kërkuan të drejtat e tyre

Ideja pr t pasur nj dit ndrkombtare t gruas lindi n fillim t shekullit t 20. N nj koh q bota prballej me nj revolucion t madh ekonomik dhe individual, kushtet e kqija t puns, pagat e ulta dhe diskriminimi detyruan punonjsit t hidheshin n protesta. Protesta e par ishte ajo e 8 marsit 1857 e grave, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.761Z

Ballkani dhe ballkanizimi

Një udhëtim me Ballkanin që nga legjenda deri paragjykimet e sotme mbi ne, vendin dhe rajonin ku jetojmë Ballkani i ngjet një opere komike të shkruar me gjak, dhe kur bie sipari, ata që vdesin nuk kthehen më në jetë Meri Edit Durham Po e nis nga legjenda, ajo flet pr kohn kur perndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

E sikur t uleshim t flisnim vrtet me Islamin?

Duhet t pranojm, ather, pas polemikave mbi karikaturat daneze, se teoria e Samuel Huntingtonit mbi "prplasjen e qytetrimeve" qenksh e drejt? Jo, sepse qytetrimet nuk jan aktor n skenn e politiks botrore, e aq m pak shpallin luftra. Popuj me kultura t ndryshme jetojn, n shum vende, pak a shum paqsish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.453Z

Përfundojnë punimet në unazën veriore të Korçës, Olldashi inspekton punimet

Prfundojn punimet pr rikonstruksionin dhe zgjerimin e unazs veriore t qytetit t Kors. Projekti prfshin segmentin nga kryqzimi i Erseks deri n varrezat e qytetit dhe ka nj vler prej137 milion leksh. Ky segment i prfunduar i unazs u bashkngjitet 4 lotve t tjera t prfunduar m par. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Dhurata për Kosovën, qeveria zgjidh konfliktin e pronësisë

Qeveria shqiptare ka mundur t zgjidh prfundimisht konfliktin me ish-pronart e godins q iu b dhurat qeveris s Kosovs. Bhet fjal pr ish-ndrtesn e OSBE-s n qendr t Tirans, t ciln Kryeministri Sali Berisha ia bri dhurat ambasads kosovare n Tiran, fill pas shpalljes s pavarsis s Kosov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama