Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimit

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Rikthimi i ariut t bardh dhe ribrja e hartave

Sigurisht q bombat ruse mbi Gjeorgjin nuk ishin ksaj radhe one missed call n sekretarit e Perndimit. Ishin sinjali i qart i rikthimit t vullnetshm dhe t dhunshm t ariut t bardh dhe dalja e tij nga strofulla diplomatike. Antarsimi i Shqipris n NATO s fundmi, lodhi do shpres ruse mbi ndaljen e ekspans

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

E gjora Serbi - kaq afr Rusis dhe kaq larg BE-s

Un nuk mund tju parashikoj veprimet e Rusis. Ajo sht nj rebus i mbshtjell n mister brenda nj enigme, ka thn n vitin 1939 Uinston rill. Edhe pas afr 70 viteve, Rusia vazhdon t sillet njsoj, mistershm brenda ktij rebusi pa e ditur, se far krkon t arrij n shekullin XXI, apo cilat jan synimet e saj poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Irani marrëveshje për programin nuklear

Pas bisedimeve me lidert nga Turqia dhe Brazili, Irani kat ditur se ka arritur nj marrveshje mbi programin e tij nuklear. Nj zdhns i Ministris s Jashtme tha se marrveshja q do t nnshkruhet shum shpejt, i lejon qeveris s Ahmadinexhad t procesoj n Turqi materialet nukleare. Pasurimi i Uraniumit deri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.492Z

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Nis puna për centralin e parë bërthamor

Iran N Iran ka nisur puna pr centralin e par brthamor. Autoritetet n Teheran e kan cilsuar kt hap t rndsishm n nismn e tyre pr t prodhuar energji brthamore. Uzina n Bushehr, n jug t vendit, pritet t prodhoj energji elektrike, brenda dy-tre muajve t ardhshm. Furnizimi me karburant do t bhet nga Rusi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.770Z

Irani, armik me OJQ-të perëndimore

Irani shtrin akuzat kundr perndimit dhe tek organizata e rrjete t njohura. Qeveria islamike ka akuzuar disa organizata ndrkombtare pr prfshirje n nj “luft t but” n Iran si dhe pr rolin e luajtur n trazirat pas zgjedhore. Ministria e Inteligjencs ka shpallur emrat e afro 60 mediave dhe or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

2 korriku, Alia dhe Gjermania

“Pjesa m e madhe e historis sht dokumentim i triumfeve, shkatrrimeve dhe budallallqeve t personaliteteve t larta. Ajo q mbetet e paplotsuar n t, si nj vrim e zez, sht jeta e burrave dhe grave t heshtura, t palavdishme q nuk kanzhurm pr vete n kt bot”, - thot Filip Hauard. Nuk ka se si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama