Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimit

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.492Z

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Nis puna për centralin e parë bërthamor

Iran N Iran ka nisur puna pr centralin e par brthamor. Autoritetet n Teheran e kan cilsuar kt hap t rndsishm n nismn e tyre pr t prodhuar energji brthamore. Uzina n Bushehr, n jug t vendit, pritet t prodhoj energji elektrike, brenda dy-tre muajve t ardhshm. Furnizimi me karburant do t bhet nga Rusi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.770Z

Irani, armik me OJQ-të perëndimore

Irani shtrin akuzat kundr perndimit dhe tek organizata e rrjete t njohura. Qeveria islamike ka akuzuar disa organizata ndrkombtare pr prfshirje n nj “luft t but” n Iran si dhe pr rolin e luajtur n trazirat pas zgjedhore. Ministria e Inteligjencs ka shpallur emrat e afro 60 mediave dhe or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

2 korriku, Alia dhe Gjermania

“Pjesa m e madhe e historis sht dokumentim i triumfeve, shkatrrimeve dhe budallallqeve t personaliteteve t larta. Ajo q mbetet e paplotsuar n t, si nj vrim e zez, sht jeta e burrave dhe grave t heshtura, t palavdishme q nuk kanzhurm pr vete n kt bot”, - thot Filip Hauard. Nuk ka se si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Vespa moderon "Porta a Porta" në Tiranë

Mediat televizive shqiptare prjetuan nj dit t veant kur, n ekranet tona direkt nga salla e Galeris Kombtare t Arteve, gazetari i njohur italian Bruno Vespa moderoi programin e tij t njohur televiziv "Porta a Porta". Me lajtmotivin “Dy popuj, nj det, nj miqsi”, kthimi 20 vjet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.364Z

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Izraeli kundrshton BE-n

Thirrjet gjithnj e m t fuqishme nga ana e BE-s dhe e autoriteteve palestineze, q Jerusalemi Lindor t jet kryeqytet i shtetit t ardhshm palestinez, nuk kan pothuajse kurrfar peshe praktike, deklaroi gjenerali izraelit n pension, Shlomo Brom, i cili tani sht ekspert n Institutin pr studim t siguris ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama