Rezultate te kerkimit per termin: +Piro +Misha

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.116Z

Vendim ligjor me dem social, kulturor e politik

Piro Misha - studiues, botues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.307Z

Arratisja nga burgjet e historisë, eseja e Mishës në Berat dhe Gjirokastër

Sot në Bibliotekën e Qytetit të Beratit "Vexhi Buharaja", do të organizohet prezantimi i librit ese "Arratisja nga burgjet e historisë(Çdo të thotë sot të jesh shqiptar), të autorit Piro Misha. Libri është botim i Shtëpisë Botuese Toena, e cila ka organizuar këtë prezantim në qyteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.251Z

Konference per demokracine dhe shtetin e se drejtes

Ne kohen kur vijonin diskutimet e partive politike zhvillonte punimet nje konference nderkombetare mbi demokracine dhe shtetin e se drejtes ne Shqiperi. Ne konference merrnin pjese disa nga njohesit me te mire te Shqiperise dhe problemeve shqiptare si Bernd Fisher Miranda Vikers Nikola

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.633Z

Edhe një herë për identitetin dhe tranzicionin shqiptar

Tema i identitetit dhe e tranzicionit shqiptar është ende e lidhur me procesin aktual të zhvillimit tonë si popull që me këmbëngulje aspirojmë të bëhemi pjesë e popujve të familjes evropiane. Këto dy tema janë tema të rëndësishme për të kuptuar në fakt rrugën nëpër të cilën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.057Z

Kriza e librit: Shitet 10-40% më pak

Oliverta LilaNëse bëhet një krahasim i 3-mujorit të parë të vitit 2012 me një vit më parë, kemi një rënie të shitjeve në 10% dhe krahasuar me vitin 2010, rënia shkon deri në 40%. Ky indeks, ndonëse përfshin edhe gazetat e revistat e jo në mënyrë specifike librin, të lë të kupt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.490Z

Ish-ambasadori Tarifa: "Podesta"nuk influencon dot tek Obama

Të tjera rreth shkrimit SHBA:"Zgjedhjet, test për Shqipërinë" TIRANE - Prof.Fatos Tarifa, ish-ambasador i Shqipërisë në SHBA ka deklaruar se "Industria e lobimit është e jashtëzakonshme, por ndërhyrja e saj nuk shkon më shumë se realizimi i një takimi apo sjellja e një ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.216Z

Hapet ne Tirane nje universitet teologjik islami

Universiteti teologjik islam eshte i pari i ketij lloji ne Shqiperi. Sado e cuditshme te duket godina e tij eshte ajo e ish Akademise se Policise ne periferi te Tiranes e rikonstruktuar me fondet e BE. Altin Shima drejtor per Arsimin ne Komunitetin Mysliman te Shqiperise thote per DW se qeveria

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama