Rezultate te kerkimit per termin: +Pjekuris

Total: 252
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.659Z

KH: Maqedonisë i mungon kultura politike

Në Republikën e Maqedonisë të drejtat e njeriut po keqësohen edhe më shumë, sidomos në evenimentet publike, si dhe shkelen parimet demokratike, procedurat gjyqësore dhe të drejtat ekonomike dhe sociale. Kjo thuhet në raportin e Komitetit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.891Z

Barroso anulon viziten

Presidenti i Komisionit Europian po mendon seriozisht mosardhjen në Tiranë ditën e premte për shkak të injorimit të mesazheve të Perëndimit. Burime pranë kabinetit të zotit Barroso bënë të ditur se Presidenti i Komisionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.948Z

Obama përshëndet zgjedhjen e Jahjagës: Pjekuri politike

PRISHTINE-Presidenti amerikan Barak Obama e ka vlerësuar zgjedhjen e Atifete Jahjagës si presidente të Kosovës si dëshmi "të pjekurisë politike në rritje në Kosovë". Këto vlerësime Obama i ka bërë në mesazhin e urimit dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.943Z

Obama: SHBA-të mik i patundur i popullit të Kosovës

Presidenti amerikan Barak Obama ka vlerësuar zgjedhjen e Atifete Jahjagës si presidente të Kosovës si dëshmi "të pjekurisë politike në rritje në Kosovë". Këto vlerësime Obama i ka bërë në mesazhin e urimit dër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.909Z

Presidenti Nishani pershendet miratimin e ligjit te ri elektoral

Presidenti i zgjedhur i Republikës, Bujar Nishani ka përshëndetur votimin nga Kuvendi i Shqipërisë dhe miratimin konsensual të Kodit të ri të Zgjedhjeve. Përmes një deklarate për shtyp, Presidenti Nishani ka vlerësuar se “ky akt i p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.948Z

Thaçi takim me liderët politik

 Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, në rrjetin social Facebook, ka sqaruar se sot liderët politik të Kosovës do të takohen për çështjen e reformës zgjedhore për zgjedhjet nacionale. “Në çdo cikël zgjedhor qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.667Z

Filmi “Pharmakon” shfaqet në kinematë shqiptare

Ka mbërritur në kinematë shqiptare filmi “Pharmakon”, një realizim i regjizorit të ri Joni Shanaj. Në qëndër të filmit është historia e të riut Branko i cili interpretohet nga, Kleviz Bega apo i njohur ndryshe si Kastro Zizo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama