Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesa

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.088Z

Rubble Challenge nga Gaza

Nisur nga suksesi i “Ice Bucket Challenge” në internet nga Gaza ka nisur të qarkullojë versioni palestinez i sfidës. Në mungesë të ujit të pijshëm dhe të energjisë elektrike për ta ftohur ujin për shkak të bll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.277Z

Miqesorja Shqiperia mund Malten

Kombetarja shqiptare mundi Malten ne miqesoren e Niko Dovanes ne te ashtuquajturin te parin test ne prag te eliminatoreve te evropianit Kuqezinjte e De Biasist fituan me rezultatin 2-0 ne nje sfide qe ne pergjithesi mund te quhet e suksesshme per ta Takimi ne fakt filloi me nje rrezik serioz ne port

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.485Z

PTK shpall fituesin e operatorit Vala

Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK) ka shpallur fituesin për platformën e operatorit mobil “Vala”, në gjeneratën e tretë 3G, pas tri ankesave. Fitues të tenderit “Avancimi dhe Implementimi i Teknologjive Mobile Brez-gjera-Faza 3G dhe LTE&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.430Z

Dyndje ne Panairin e punes

Rreth 80 biznese te sektoreve te ndryshem presin ne diten e trete te panairit kerkesat e shumta per pune Pjesa me e madhe e punekerkuesve jane te rinjte e sapodiplomuar te cilet kerkojne qe eksperiencen e tyre te pare te punes ta marrin ne profilin e tyre Por nga 6200 vende pune te ofruara nga te gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.434Z

Diagnostikim; Mamografi falas në QSU dhe në dy klinika shëndetësore

Kanceri i gjirit vijon të ketë përhapje të gjerë mes grave dhe vajzave në vend. Sipas statistikave, çdo vit zbulohen rreth 400 raste të reja me këtë sëmundje. Mjekët onkologë bëjnë thirrje për diagnostikim, në mënyrë që sëmundja të kapet që në fazat e para. Por, sipas tyre,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.400Z

Kontrolle ne kopshte godinat e reja pa kushte higjenike

Drejtoria e Shendetit Publik ne Tirane ka nisur kontrollet ne cerdhe dhe kopshte per plotesimin e kushteve higjeno-sanitare. Inspektoret thone se pavaresisht se shume kopshte dhe cerdhe jane rikonstrukturuar dhe kane ambiente komode ato nuk kane plotesuar rregulloren higjeno-sanitare persa i perket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.330Z

Rigjykimi i Haradinajt pritet te perfundoje ne shtator 2011

Rigjykimi i pjesshem i ish-kryeministrit te Kosoves dhe liderit aktual te AAK-se Ramush Haradinaj pritet te perfundoje para muajit gusht apo shtator te vitit te ardhshem. Kjo ne baze te dy raporteve te cilat edhe kryetari i Gjykates se Hages Partik Robinson edhe kryeprokurori Serge Bramertz ua kane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama