Rezultate te kerkimit per termin: +Pjestart

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Vritet nj narko-bos n Meksik

Forcat meksikane t siguris kan vrar bosin e drogs, Beltran Leyvan, njrin prej trafikuesve m t krkuar n Meksik dhe SHBA, fitore kjo e presidentit meksikan, Felipe Calderon, n luftn e tij kundr trafikuesve t drogs. Leyva, shef i nj karteli t fuqishm, i cili konsiderohej edhe si shef i shefave, sht vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Amnesty kritikon Iranin

Respektimi i t drejtave t njeriut n Iran ka rn n pikn m t ult n dy dekadat e fundit, ka deklaruar sot organizata pr t drejtat e njeriut, Amnesty International. N raportin e AI-s, t publikuar pas zgjedhjeve kundrthnse presidenciale, t cilat u zhvilluan n qershor, u prfshin edhe akuza pr tortur, dhun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Trazira t reja n Teheran

Dshmitart okular kan theksuar se forcat e siguris dhe njsit pro-qeveritare, t pajisura me shkopinj t goms dhe gaz lotsjells, jan prleshur dje me mijra protestues t opozits para Universitetit t Teheranit, n ditn e protestave t planifikuara t studentve. Dshmitart theksuan se pjestart e njsis Basiji k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Frattini, sot n Tiran pr liberalizimin e regjimit t vizave

Zvendspresidenti i Komisionit Europian, Franco Frattini vjen sot n Tiran, pr t hapur dialogun me Shqiprin pr regjimin e udhtimit pa viza. Sipas burimeve nga zyra e KE-s n Tiran, n prag t vizits s tij n Shqipri, zv/presidenti Frattini, Komisioner pr Lirin, Sigurin dhe Drejtsin sht shprehur, se vjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Dy adoleshentë vdesin nga infarkti në Kavajë e Ksamil

Vapa Dy adoleshent kan humbur jetn si pasoj e atakut kardiak, sapo kan hyr n uj pr t’u freskuar. Viktimat jan nj 14-vjeare nga Ksamili dhe nj 17-vjear nga Kavaja. Ngjarja e par ka ndodhur mesditn e s mrkurs kur nj 14-vjeare me banim n Ksamil ka gjetur vdekjen sapo sht hedhur n uj, n nj nga pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Fëmijët e serbëve të Kosovës mësojnë me programet e Beogradit

Arsim N shkollat publike, pjestart e pakicave nuk i pranojn tekstet e ministris Fmijt serb n Kosov nuk do t msojn sipas atyre programeve q msojn fmijt shqiptar. Si bnte t ditur dje “Veernje novosti” e Beogradit, Predrag Stojetovii, n cilsin e shefit t drejtoris s shkollave me seli n Mit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Çamët, ndjeshmëri për Petro Markon, japin 5 mijë euro

Komuniteti am shpreh solidaritetin pr familjen Marko. Drejtuesit e PDU-s kontribuojn pr familjen e shkrimtarit dhe atdhetarit t shquar, Petro Marko. Drejtues t ktij komuniteti dhe t PDU vizitojn familjen e shkrimtarit t madh patriot Petro Marko dhe i dhurojn nj kontribut financia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama