Rezultate te kerkimit per termin: +Plani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.932Z

"Plani, "bosnjizim" i Kosoves"

Plani gjashtepikesh i Organizates se Kombeve te Bashkuara, nese zbatohet, rrezikon me 'bosnjizimin' dhe ndarjen e Kosoves. Keshtu eshte shprehur dje nga Prishtina, analisti Janush Bugajski, i cili vlereson se dyfishimi i autoriteteve ne Kosove mund ta rrezikoje teresine territoriale te saj. Ai tha s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.297Z

Plani për imigrantët has kundërshtime

Kancelarja gjermane, Angela Merkel: Europa rrezikon të bjerë pre e nacionalizmit Plani i Komisionit Europian për të zgjidhur krizën më të rëndë të imigrantëve në Europë në disa dekada, po has qysh tani në kundërshtime. Plani përfshin një mekanizëm të drejtësisë që u kërkon ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.103Z

Prezantohet plani urbanistik

brbrPas perfundimit te planit urbanistik te Tiranes se madhe nis prezantimi i tij me publikun Kryetari Erion Veliaj ka nisur degjesat nga Kombinati zona e projektuar per nje nga 7 qendrat e reja te kryeqytetit Sipas planit te arkitektit italian Stefano Boeri Kombinati eshte projektuar si nje qytet b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.052Z

65 vjet nga Plani Marshall

Llazi Biqiku Plani Marshall, sipas interpretimit të sotëm zyrtar amerikan, ishte ideja që ndryshoi botën. Pa atë, i gjithë Berlini do të kishte kaluar në duart e lindorëve; Italia, Greqia dhe Turqia do të ishin në sferën e influencës së Bashkimit Sovjetik dhe si Pasojë, Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.880Z

Tiranë: Prezantohet plani rregullues i qytetit

Prezantohet në qëndër të Tiranës plani rregullues i kryeqytetit. Ky plan ka qene nje nga synimet kryesore te Bashkise se Tiranes qe ne vitin 2001. Projekti u prezantua nga konsulenti teknik zviceran Urba-plan. Realizimi i tij plani u shoqerua me impenjimin e stafit teknik te Bashkise,analizen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.164Z

Plani rregullues i Korces

brbrPartia Socialiste dhe LSI kane arritur te bashkojne votat per planin e pergjithshem vendor te Bashkise se Korces ndersa te djathtet kane votuar kunder Por mbledhja ka pasur debate te forta mes keshilltareve te djathte dhe drejtuesve vendore Ledina Alolli nenkryetarja demokrate e keshillit ka ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.440Z

Protestohet plani për qendrën e Shkupit

Plani për zhvillimin e qendrës së Shkupit përfshin edhe restaurime Në Maqedoni Lëvizja "Zgjohu" bashkë me reth 20 organizata joqeveritare,(OJQ) protestojnë ashpër rreth një plani që autoritetet prezantuan, për ndërtimin e qendrës të Shkupit. Plani parashikon ndërtimin e kishës o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama