Rezultate te kerkimit per termin: +Plani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.052Z

65 vjet nga Plani Marshall

Llazi Biqiku Plani Marshall, sipas interpretimit të sotëm zyrtar amerikan, ishte ideja që ndryshoi botën. Pa atë, i gjithë Berlini do të kishte kaluar në duart e lindorëve; Italia, Greqia dhe Turqia do të ishin në sferën e influencës së Bashkimit Sovjetik dhe si Pasojë, Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.880Z

Tiranë: Prezantohet plani rregullues i qytetit

Prezantohet në qëndër të Tiranës plani rregullues i kryeqytetit. Ky plan ka qene nje nga synimet kryesore te Bashkise se Tiranes qe ne vitin 2001. Projekti u prezantua nga konsulenti teknik zviceran Urba-plan. Realizimi i tij plani u shoqerua me impenjimin e stafit teknik te Bashkise,analizen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.164Z

Plani rregullues i Korces

brbrPartia Socialiste dhe LSI kane arritur te bashkojne votat per planin e pergjithshem vendor te Bashkise se Korces ndersa te djathtet kane votuar kunder Por mbledhja ka pasur debate te forta mes keshilltareve te djathte dhe drejtuesve vendore Ledina Alolli nenkryetarja demokrate e keshillit ka ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.440Z

Protestohet plani për qendrën e Shkupit

Plani për zhvillimin e qendrës së Shkupit përfshin edhe restaurime Në Maqedoni Lëvizja "Zgjohu" bashkë me reth 20 organizata joqeveritare,(OJQ) protestojnë ashpër rreth një plani që autoritetet prezantuan, për ndërtimin e qendrës të Shkupit. Plani parashikon ndërtimin e kishës o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.419Z

Spark: Plani nuk e cënon Kosovën

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë, Andy Sparkes, deklaron se plani gjashtëpikësh i Kombeve të Bashkuara nuk e cënon pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës. Në një intervistë për BBC-në, ai thekson se plani përmban disa garanci për komunitetin serb dhe në këtë mënyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.099Z

Gati plani rregullues për Tiranën

 ZIRINA LLAMBROMë shumë hapësira të gjelbërta, trafik të reduktuar dhe integrim të zonave informale. Tok me këto ndryshime, do të kemi një kryeqytet policentrik e shumëfunksional. Do të jetë kjo Tirana e së ardhmes. Viti 2020 parashikohet ta zgjerojë kryeqytetin me 1800 hektarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.371Z

Prezantohet plani rregullues, mungojne ministrat

Prezantohet plani rregullues i qytetit te Fierit. Ky eshte plani i pare i pergatitur nga nje bashki ne vend dhe pas marrjes se miratimit nga ana e KRRTRSH-se, pritet qe te zbatohet ne terren. Dje, bashkia e qytetit myzeqar, ne prani te perfaqesuesve te pushtetit lokal ne Fier dhe grupeve te interesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama