Rezultate te kerkimit per termin: +Planit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.735Z

Kongresi voton pro planit Obama

homa e Perfaqesuesve amerikan miratoi dokumentin perfundimtar te planit per stimulimin e ekonomise. Shifra perfundimtare paketes do jete 787 miliarde dollare. Dokumenti, i dale nga kompromisi mes dy Dhomave te parlamentit amerikan, u miratua me 246 vota pro dhe 183 kunder. Perveç republikaneve ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.776Z

Kosova kunder planit

Autoritetet shteterore te Kosoves insistojne se jane kunder planit prej 6 pikash te Sekretarit te Pergjithshem. Kryeministri Hashim Thaci u shpreh ne Parlament se Euleksi do te shtrihet ne Kosove vetem ne perputhje me Kushtetuten e vendit. Nderkaq opozita e ka sulmuar ashper qeverine. Sipas saj drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.986Z

EULEX, Dade kundër planit

Tiranë (start)-Sekretarja e Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Socialiste Arta Dade, duke folur rreth situatës më të fundit në Kosovë, ka vlerësuar pjekurinë, me të cilën autoritetet e shtetit të Kosovës, si dhe opinioni i gjerë publik trajtojnë edhe këtë situatë delikate. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.134Z

Thaci "jo" planit te Ki-Mun

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci. ka perseritur diten e djeshme qendrimin kosovar kunder planit gjashtepikesh per Kosoven te sekretarit te pergjithshem te OKB-se, Ban Ki-Mun. Prishtina nuk leviz nga pozicioni i saj refuzues ndaj planit 6-pikesh te OKB-se, BE-se e Serbise, per shtrirjen e EULEX-i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.610Z

Senati Ok planit Obama

Senati amerikan ka rene dakort parimisht per miratimin e planin per stimulimin e ekonomise. Lajmi eshte bere publik nga numri 1 i demokrateve Henri Reid, i cili theksoi se kemi bindur disa kolege republikan dhe seanca per miratim eshte vendosur per diten e marte. Pika ku demokratet kane toleruar ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.794Z

Topi kunder planit te OKB-se

Nga Turqia ku ndodhet per nje vizite zyrtare dy ditore Presidenti i Republikes, Bamir Topi, eshte shprehur kunder planit 6-pikesh te OKB-se. Ne takimin me Presidentin turk Abdullah Gyl, presidenti Topi vleresoi se paraqitja e planeve per ndarje mbi baza etnike dhe angazhimi per ndertimin e nje shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.932Z

Kuci: EULEX sipas planit "Ahtisarit"

Zevendeskryeministri i Kosoves, Hajredin Kuci, deklaroi dje se autoritetet e Kosoves nuk kane pse ta diskutojne me planin gjashtepikesh. Sherbimi me i mire qe mund t'i behet procesit, vijoi ai, eshte qe bashkesia nderkombetare ta heqe ne teresi kete plan dhe te diskutoje me Kosoven vetem shtrirjen e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama