Rezultate te kerkimit per termin: +Planit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.510Z

Reagojne bursat pas planit Obama

Bursat nderkombetare kane reaguar pozitivisht ndaj planit te paraqitur vetem nje dite me pare nga sekretari amerikan i Thesarit Timoti Gejtner. Plani do t’u vije ne ndihme bankave qe te clirohen nga asetet e keqija. Woll Strit por edhe bursat kryesore ne Europe rregjistrojne rritje qe vleresohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.675Z

Obama thirrje per votimin e planit

Presidenti amerikan Barak Obama i ka bere thirrje kongresit amerikan te mos lejoje qe divergjenca te vogla te vonojne aprovimin e planit te tij ambicioz te rimekembjes se ekonomise.Obama foli me heret ne zyren Ovale ne Shtepine e Bardhe perpara se Senati te marre ne shqyrtimin planin stimulues te ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.937Z

ICO: Zgjidhja për veriun, sipas planit Ahtisaari

Zëdhënësi i Zyrës Civile Ndërkombëtare ose ICO-së në, Kai Mueller-Berner, ka lënë të kuptohet se nuk do të ketë modifikim të planit të Ahtisaarit për veriun e vendit. Në një intervistë për BBC-në, ai tha se ky plan parashikon kompetenca më të mëdha për komunën e re të Mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.908Z

Decentralizimi, vetëm sipas Planit ‘Ahtisaari‘

Decentralizimi në Kosovë do të realizohet sipas Planit të ‘Ahtisaarit‘ dhe ligjeve të Kosovës. Kështu u kanë konfirmuar përfaqësuesve të serbëve lokalë shefi i ICO-së, Piter Feith, dhe ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati. Nga ana tjetër, përfaqësues të partive politike se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.929Z

EULEX-i, Ceku kunder planit 6 pikesh

Ish-kryeministri i Kosoves, Agim Ceku eshte shprehur i prere kunder planit prej gjashte pikash per shtrirjen e misionit EULEX ne Kosove. Sipas tij, Prishtina nuk mund te pranoje asnje plan tjeter pervec atij te Marti Ahtisarit. Kryetari i PSDK-se tha se Serbia, me perpjekjet e saj, kerkon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.682Z

PD: Tejkalimi i planit nga doganat, një mashtrim

Partia Demokratike, nëpërmjet ish-zëvendësministrit të Financave, Alfred Rushaj, hodhi poshtë deklaratën e drejtoreshës së doganave, Elisa Spiropali, se ka pasur rritje të të ardhurave për muajin tetor. Pardje pamë aktin e parë të një shfaqje mashtruese që ne e kemi paralajmëruar p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.880Z

Papakonstantinu: S'do ti drejtohemi planit BE- FMN

ATHINE- Ministri grek i Financave Jorgo Papakonstantinu deklaron se Greqia nuk ka ndërmend t’i drejtohet planit rezervë të Bashkimit Evropian dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar për të ndihmuar Greqinë të dalë nga kriza e borxhit. Nga ana tjeter Papakonstantinu e cilësoi planin një mje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama