Rezultate te kerkimit per termin: +Planit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.789Z

Obama: Plani anti-krize, absolutisht i nevojshem

Presidenti i Shteteve te Bashkuara, Barack Obama, gjate fjalimit te perjavshem radiofonik, i kerkoi Kongresit votimin sa me shpejt te planit anti-krize. Presidenti propozoi nje pakete prej 900 miliarde dollaresh, por pas nje kompromisi Senati aprovoi vetem 780 miliard dollare. “Qel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.487Z

Diskutimi per Kosoven, ne mars ne KS

Keshilli i Sigurimit te Kombeve te Bashkuara do te diskutoje ne muajin mars per Kosoven, ndersa javen e ardhshme shefi i UNMIK-ut, Lamberto Zannier do te qendroje ne Beograd. Lajmin e ben te ditur shefi i diplomacise serbe, Vuk Jeremic. Ky i fundit ndodhet per nje vizite ne Nju Jork, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.382Z

Gaza,luftime te ashpra gjate nates

Perseri luftime te ashpra ne rripin e Gazes, te dhenat me te fundit japin shifra alarmante te viktimave, numri te cileve ka shkuar ne 702.Mengjesi ka risjelle tensionin ndermjet Izraealit dhe Libanit, pas leshimit te disa raketave katiushka nga territori libanez. Sulmi nuk eshte marre persiper nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.434Z

Politika e jashtme greke, këmbëngul në integrimin europian të Ballkanit

Politika e jashtme greke do të këmbëngulë në zbatimin e planit, lidhur me integrimin europian të Ballkanit Perëndimor. Këtë objektiv e prezantoi në një takim me gazetarët, zyrtari i lartë i Ministrisë së Jashtme, Dimitris Drutsas. Ai, veçoi propozimin që kryeministri aktual Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.817Z

OKB: Qeveria boshnjake të mbështesë kthimin e refugjatëve

Komisioneri i lartë i OKB-së për refugjatët, Antonio Guterres, po i bën thirrje qeverisë boshnjake që të vazhdojë të përkrahë  kthimin e refugjatëve të kohës së luftës pavarësisht nga vështirësitë buxhetore.Zoti Guterres u bëri thirrje si zyrtarëve të Bosnjes edhe komuni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.636Z

Bashkia e Tiranes ngre kantierin e punimeve ne "Skenderbej"

Bashkia e Tiranes ka kryer mbreme rrethimin e sheshit "Skenderbej" per nisjen e punimeve per rikonstruksionin e ketij aksi te rendesishem rrugor ne kryeqytet. Valbona Zhupa nga zyra e shtypit te Bashkise se Tiranes, tha se ka nisur rrethimit i sheshit nga inspektorati i bashkise, me qellim hapjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.564Z

Greqi, sërish protesta në Athinë

Sindikatat greke zbresin sërish në shesh kundër planit anti-krizë dhe reformës së pensioneve që qeveria Papandreu do të cojë në Parlament. Ndërsa punonjësit e sektorit të turizmit kanë njoftuar mbajtjen e grevave, konfederatat e punonjësve të sektorit publik kanë organiz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama