Rezultate te kerkimit per termin: +Planit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.932Z

Kuci: EULEX sipas planit "Ahtisarit"

Zevendeskryeministri i Kosoves, Hajredin Kuci, deklaroi dje se autoritetet e Kosoves nuk kane pse ta diskutojne me planin gjashtepikesh. Sherbimi me i mire qe mund t'i behet procesit, vijoi ai, eshte qe bashkesia nderkombetare ta heqe ne teresi kete plan dhe te diskutoje me Kosoven vetem shtrirjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.719Z

Server kundër planit serb

Prishtinë -Një tjetër kritikë ndaj planit serb ka ardhur nga Drejtori i Institutit për Paqe i SHBA-ve me seli në Uashington, Daniel Server. Ai vlerësoi se Propozimi serb nuk është për status neutral, por përpiqet që të krijojë bazë për ndarjen e Kosovës dhe për kufizimin e mëtejm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.692Z

Obama, veto planit të republikanëve

Shtëpia e Bardhë, ka paralajmëruar se presidenti Barack Obama mund të vendosë veton ndaj planit për kufirin e borxhit të propozuar nga Dhoma e Republikanëve. Ndërkohë, plani i John Boehner për të shkurtuar shpenzimet publike dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.148Z

Dokumenti i Planit Rregullues të Tiranës

Puna për hartimin e Planit Rregullues të kryeqytetit ka filluar më shumë se katër vjet më parë dhe ka përfunduar në shtator të vitit 2008. Ky plan është punuar nga studioja zvicerane "Urba Plan", e cila u shpall fituese e tenderit ndërkombëtar, organizuar nga Banka Botërore. Hartimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.506Z

Zgjidhje përtej Planit Ahtisari

Autoritetet politike dhe shoqërore në Kosovë janë shumë këmbëngulëse që lidhur me integrimin e veriut të Kosovës, të mos lëshojnë pe përtej Planit të presidentit Ahtisari.Por, analistët e çështjeve politike në Kosovë vlerësojnë se Prishtina zyrtare do të jetë e detyruar që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.051Z

Vetevendosje, proteste kunder planit te OKB

Kreu i levizjes “Vetevendosje”, Albin Kurti ka bere te ditur se diten e merkure do te zhvilloje nje proteste kunder planit prej 6 pikesh te hartuar nga sekretari i pergjithshem i OKB-se, Ban Ki Moon. Kurti ka sqaruar se me kete proteste, levizja e tij nuk do t’i dale pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.756Z

Tatim-taksat për muajin nëntor, vetëm 63% të planit

Muaji nëntor ka rezultuar me një bilanc tejet negativ për tatim-taksat në Rrethin e Bulqizës, ku shifrat e realizimit kapin vetëm 63% të planit. Ndërkohë, panorama e realizimeve për tatimorët e këtij rrethi është mjaft problematike, kur mëson se edhe shifrat e realizimit të planit s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama