Rezultate te kerkimit per termin: +Planit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.692Z

Obama, veto planit të republikanëve

Shtëpia e Bardhë, ka paralajmëruar se presidenti Barack Obama mund të vendosë veton ndaj planit për kufirin e borxhit të propozuar nga Dhoma e Republikanëve. Ndërkohë, plani i John Boehner për të shkurtuar shpenzimet publike dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.148Z

Dokumenti i Planit Rregullues të Tiranës

Puna për hartimin e Planit Rregullues të kryeqytetit ka filluar më shumë se katër vjet më parë dhe ka përfunduar në shtator të vitit 2008. Ky plan është punuar nga studioja zvicerane "Urba Plan", e cila u shpall fituese e tenderit ndërkombëtar, organizuar nga Banka Botërore. Hartimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.506Z

Zgjidhje përtej Planit Ahtisari

Autoritetet politike dhe shoqërore në Kosovë janë shumë këmbëngulëse që lidhur me integrimin e veriut të Kosovës, të mos lëshojnë pe përtej Planit të presidentit Ahtisari.Por, analistët e çështjeve politike në Kosovë vlerësojnë se Prishtina zyrtare do të jetë e detyruar që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.051Z

Vetevendosje, proteste kunder planit te OKB

Kreu i levizjes “Vetevendosje”, Albin Kurti ka bere te ditur se diten e merkure do te zhvilloje nje proteste kunder planit prej 6 pikesh te hartuar nga sekretari i pergjithshem i OKB-se, Ban Ki Moon. Kurti ka sqaruar se me kete proteste, levizja e tij nuk do t’i dale pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.756Z

Tatim-taksat për muajin nëntor, vetëm 63% të planit

Muaji nëntor ka rezultuar me një bilanc tejet negativ për tatim-taksat në Rrethin e Bulqizës, ku shifrat e realizimit kapin vetëm 63% të planit. Ndërkohë, panorama e realizimeve për tatimorët e këtij rrethi është mjaft problematike, kur mëson se edhe shifrat e realizimit të planit s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.510Z

Reagojne bursat pas planit Obama

Bursat nderkombetare kane reaguar pozitivisht ndaj planit te paraqitur vetem nje dite me pare nga sekretari amerikan i Thesarit Timoti Gejtner. Plani do t’u vije ne ndihme bankave qe te clirohen nga asetet e keqija. Woll Strit por edhe bursat kryesore ne Europe rregjistrojne rritje qe vleresohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.675Z

Obama thirrje per votimin e planit

Presidenti amerikan Barak Obama i ka bere thirrje kongresit amerikan te mos lejoje qe divergjenca te vogla te vonojne aprovimin e planit te tij ambicioz te rimekembjes se ekonomise.Obama foli me heret ne zyren Ovale ne Shtepine e Bardhe perpara se Senati te marre ne shqyrtimin planin stimulues te ek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama