Rezultate te kerkimit per termin: +Poem

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

PRKUJTOHET 40 VJETORI I MRGIMIT T MADH T POETIT ALI ASLLANI

Ylli i Ali Asllanit sht nj ndriim i prhershm i pazhbrshm nga koha.Meteori i Ali Asllanit sht nj meteor galaktikash .Me kto fjal nisi prkujtimi i mrgimit t madh nga bota jon i poetit,pushtetarit,diplomatit t ln n harres Ali Asllani,40 vite m par. Qndro Meminaj si nj i afrm i ksaj familje duke hapu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.091Z

Kadare: Situata në Shqipëri më bën të qesh dhe të qaj

Të tjera rreth shkrimit Shkrimi origjinal PARIS - Situata e fundit në vendin tim, Shqipëri, problemet, aspektet groteske dhe keqkuptimet e saj më bëjnë për të qeshur, por njëkohësisht edhe për të qarë. Kështu shprehet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.399Z

Vajza që përloti marshuesit shqiptarë pro-Palestinës në Shkup (Video)

Sot gjatë marshit paqësor në Shkup në përkrahje të banorëve të Gazës që janë nën okupimit të Izraelit, u recitua një poemë rrënqethëse nga një grup fëmijësh pjesëmarrës në marsh. Lot dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.302Z

Ja poezia e re e Gunter Grass për Greqinë. Titullohet “Turpi i Europës”

28-05-2012 / Gazeta 55 Rreth dy muaj pas poemës kontestuar “Çfarë ka për të thënë” për sulmin e mundshëm ushtarak të Izraelit kundër Iranit, shkrimtar gjerman Günter Grass ka shkruar një poemë të re prej 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.505Z

Vajza që përloti marshuesitshqiptarë pro-Palestinës në Shkup

SHKUP- Sot gjatë marshit paqësor në Shkup në përkrahje të banorëve të Gazës që janë nën okupimit të Izraelit, u recitua një poemë rrënqethëse nga një grup fëmijësh pjesëmarrës në marsh.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.688Z

Poema kundërthënëse pro-Iranit e Gunter Grassit

10-04-2012 / Nju Jork Tajms Ministri i brendshëm izraelit e ka shpallur Gunter Grasin, autorin e njohur gjerman, si person të padëshirueshëm në Izrael, duke ia ndaluar hyrjen në këtë shtet për shkak të një poeme që Gras ka shkruar, n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.028Z

Muzika klasike shqiptare ne TOB

Në Teatrin e Operas dhe Baletit është mbajtur një koncert i veçantë me muzikë të mirëfilltë shqiptare nga Orkestra Simfonike nën dirigjimin e Jetmir Barbullushit, ku interpretuan solistët Aristidh Prosi në violinçel dhe Admir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama