Rezultate te kerkimit per termin: +Poem

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.868Z

Sabri Hamiti Mbreti i letersise ne 2010-n

Shkrimtari dhe studiuesi nga Kosova, Sabri Hamiti. është fituesi i Çmimit të Madh të Letërsisë për vitin 2010, me vepren “Poetika Shqipe”. Ky çmim iu dha më parë gjatë ditës në ceremoninë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Fehmiu : Për mua heshtja ishte mënyrë e dhimbshme e protestës

Në gazetën e Beogradit, Danas, ai jep intervistën e parë pas 14 vjetësh tërheqje Pas revolts s tij, kundr politiks serbe mbi shqiptart, ai vendosi t heshtte. N gazetn e Beogradit, “Danas”, ai jep intervistn e par pas 14 vjetsh trheqje. Po botojm nj pjes t vogl t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.818Z

Starton ceremonia e lojërave olimpike në Londër

Me një skenë të madhe që tregoi historinë e Britanisë nga kohra të lashta, këngët tradicionale si poemë "Jerusalem" nga William Blake, dhe imazhet televizive nga të gjitha rajonet e Mbretërisë së Bashkuar, startoi cer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.964Z

Kur propozoni për martesënë publik ndodh dhe kështu

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.335Z

Miro thyen rekord

Në një betejë të madhe që u bë gjatë ankandit të organizuar nga shtëpia e ankandeve “Sotheby”, kryevepra moderne e Joan Miro “Peinture” (Etolie Bleue) është shitur për më shumë se 23 milionë funte (28 milionë euro). Kjo vlerë ka thyer rekordin e piktorit spanjoll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.951Z

The scream piktura me e shtrenjte ne histori

Piktura “The scream” e ekspresionistit norvegjez Edvrad Munch, bëhet vepra e artit më e shtrenjtë që është shitur në një ankand me 119.9 milionë dollarë Piktura e vitit 1895 u ble nga një anonim në Sotheby's në Nju Jork. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.475Z

Majmunë agresivë“sulmojnë” qytetin 

INDI: Banorë të qytetit Agra në Indinë Veriore janë përballur me një problem shumë shqetësues kur qindra majmunë janë futur në qytet dhe i kanë shndërruar rrugët në shtëpinë e tyre të re.Majmunët prej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama