Rezultate te kerkimit per termin: +Poem

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.399Z

Vajza që përloti marshuesit shqiptarë pro-Palestinës në Shkup (Video)

Sot gjatë marshit paqësor në Shkup në përkrahje të banorëve të Gazës që janë nën okupimit të Izraelit, u recitua një poemë rrënqethëse nga një grup fëmijësh pjesëmarrës në marsh. Lot dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.302Z

Ja poezia e re e Gunter Grass për Greqinë. Titullohet “Turpi i Europës”

28-05-2012 / Gazeta 55 Rreth dy muaj pas poemës kontestuar “Çfarë ka për të thënë” për sulmin e mundshëm ushtarak të Izraelit kundër Iranit, shkrimtar gjerman Günter Grass ka shkruar një poemë të re prej 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.505Z

Vajza që përloti marshuesitshqiptarë pro-Palestinës në Shkup

SHKUP- Sot gjatë marshit paqësor në Shkup në përkrahje të banorëve të Gazës që janë nën okupimit të Izraelit, u recitua një poemë rrënqethëse nga një grup fëmijësh pjesëmarrës në marsh.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.688Z

Poema kundërthënëse pro-Iranit e Gunter Grassit

10-04-2012 / Nju Jork Tajms Ministri i brendshëm izraelit e ka shpallur Gunter Grasin, autorin e njohur gjerman, si person të padëshirueshëm në Izrael, duke ia ndaluar hyrjen në këtë shtet për shkak të një poeme që Gras ka shkruar, n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.028Z

Muzika klasike shqiptare ne TOB

Në Teatrin e Operas dhe Baletit është mbajtur një koncert i veçantë me muzikë të mirëfilltë shqiptare nga Orkestra Simfonike nën dirigjimin e Jetmir Barbullushit, ku interpretuan solistët Aristidh Prosi në violinçel dhe Admir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.243Z

Ministrja Kumbaro sot shpallprogramin për 200-vjetorin e De Radës

Në ditën ndërkombëtare të librit, Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro do të jetë prezent në aktivitetet e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, në sallën "Liria", Qyteti Studenti, ora 15.00, ku do të interp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.223Z

Ministria e Bujqësisë lanson projekt në vlerë 12 milionë dollarësh për bujqësi (Foto)

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka lansuar zyrtarisht sot projektin e USAID-it për bujqësi, AGRO. Me këtë rast ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson dhe shefi i USAID

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama